Sky Sports: przedstawiciele Jessego Lingarda rozmawiają z OGC Nice

Sky Sports Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Jak donosi stacja Sky Sports, przedstawiciele Jessego Lingarda rozpoczęli wstępne rozmowy z włodarzami francuskiego OGC Nice na temat wypożyczenia Anglika. Oficjalne zapytanie w tej sprawie spodziewane jest w przyszłym tygodniu.

Manchester United jeszcze nie zdecydował czy pozwoli odejść Lingardowi już w tym oknie transferowym. Obecny kontrakt Anglika z klubem z Old Trafford obowiązuje do czerwca 2022 roku, po tym jak niedawno został przedłużony o kolejne 12 miesięcy, bowiem przedstawiciele “Czerwonych Diabłów” skorzystali z takiego zapisu, zawartego w umowie 27-latka.

Lingard wystąpił od pierwszych minut w niedawnym meczu FA Cup przeciwko Watfordowi, ale nie wyszedł w wyjściowym składzie na spotkanie Premier League od ponad roku. Zresztą jedyne występy 27-latka w tym sezonie przypadły na krajowe potyczki pucharowe, wcześniej z Luton Town i Brighton w Pucharze Ligi.

W zeszłym miesiącu donoszono, że Real Sociedad rozpoczął wstępne rozmowy ws. potencjalnego pozyskania pomocnika Manchesteru United. Ponadto reprezentanci piłkarza mieli dyskutować też z kilkoma innymi klubami z Europy, ale jak dotąd transfer Lingarda nie doszedł do skutku.

W poprzednim sezonie Lingard strzelił 4 gole w 40 występach we wszystkich rozgrywkach. Kadrę Anglii, której był ważnym ogniwem jeszcze podczas Mistrzostw Świata w 2018 roku, po raz ostatni reprezentował w czerwcu 2019 roku podczas finałów Ligi Narodów.

Według Jonathana Shragera, Lingard wzbudza duże zainteresowanie, większe niż donosi się o tym w mediach. Wiele klubów z Francji, Niemiec oraz Włoch, ma być zainteresowanych sprowadzeniem Anglika. Solskjaer miał przekazać swojemu podopiecznemu, że pozostaje w jego planach na dalszą część tego sezonu, ale sam piłkarz chce grać więcej. Manchester United miał jeszcze nie podjąć decyzji co zrobić w tej sprawie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze