FA WSL: pierwsza ligowa porażka „Czerwonych Diablic” w meczu na szczycie

manutd.com Sebastian Słabosz

Podopieczne Casey Stoney wróciły do gry i rok 2021 zaczęły od starcia na szczycie ligowej tabeli FA Women’s Super League z Chelsea. Obie drużyny były jedynymi, które do tej pory w tym sezonie nie zaznały porażki w lidze. W minioną niedzielę na Kingsmeadow lepsze były zawodniczki gospodarzy, które wygrały 2:1 i tym samym odebrały fotel lidera „Czerwonym Diablicom”.

Casey Stoney dokonała trzech zmian w wyjściowym składzie w porównaniu do ostatniego, wygranego 6:1 meczu z Bristol City, który miał miejsce w grudniu ubiegłego roku. Kirsty Hanson, Hayley Ladd i Christen Press zastąpiły Katie Zelem, Jess Sigsworth i Tobin Heath.

Obie drużyny zaczęły od mocnego uderzenia, stosując wysoki i intensywny pressing od pierwszego gwizdka. Już po pięciu minutach gry zawodniczki gospodarzy stworzyły sobie pierwszą groźną okazję, ale kapitan „Czerwonych Diablic”, Amy Turner, dobrze zawęziła kąt, przez co Sam Kerr trafiła tylko w boczną siatkę.

W kolejnych minutach dalej to ekipa Chelsea przeważała. Fran Kirby w 12 minucie odnalazła podaniem Sam Kerr w polu karnym Manchesteru United, ta oddała strzał, ale kluczową interwencją popisała się w ostatniej chwili Millie Turner, dzięki czemu piłka wyszła poza plac gry.

Chwilę później Kerr stanęła już oko w oko z Mary Earps, ale bramkarka „Czerwonych Diablic” szybko wyszła z bramki, czym nałożyła presję na przeciwniczkę, a ta ostatecznie znów nie trafiła między słupki i poprzeczkę.

Gra nieco wyrównała się w kolejnych minutach. Dobrą okazję miała Christen Press, która w 26 minucie doszła do dośrodkowania od Kirsty Hannson i oddała strzał z półwoleja, ale piłka nieznacznie minęła bramkę Chelsea.

Jednak już cztery minuty później było 1:0 dla „The Blues”. Fran Kirby oddała strzał, który Mary Earps wybiła na rzut rożny. Po dośrodkowaniu z narożnika na linii bramkowej interweniowała Amy Turner, piłka trafiła jednak do Kirby, a ta posłała futbolówkę w kierunku bramki, jednak odbiła się ona od słupka i wróciła na plac gry, gdzie najprzytomniej zachowała się Pernille Harder i w końcu wpakowała ją do siatki.

Do przerwy „Czerwone Diablice” próbowały odrobić jednobramkową stratę. Najpierw Leah Galton, która zdobyła nagrodę dla Najlepszej Zawodniczki Miesiąca w FA WSL za grudzień, przeprowadziła groźną akcję na skrzydle, ale została zablokowana, a następnie Kirsty Hanson wpakowała nawet piłkę do siatki, mijając bramkarkę gospodarzy, Ann-Katrin Berger, ale niestety w tej sytuacji odgwizdano spalonego. Do przerwy było 1:0 dla „The Blues”.

Po zmianie stron w 55 minucie Stoney dokonała zmiany w poszukiwaniu bramki wyrównującej. Christen Press zastąpiła Lauren James i jak się okazało był to strzał w dziesiątkę.

Już sześć minut później było 1:1. Po dwójkowej akcji z Ellą Toone, James stworzyła sobie przestrzeń w okolicy linii pola karnego i posłała piękny podkręcony strzał, po którym piłka wpadła do siatki po długim rogu, tuż przy słupku i próbującej bezskutecznie interweniować Berger.

Niestety goście niedługo cieszyli się z wyrównania stanu meczu, bowiem już cztery minuty później zawodniczki Chelsea ponownie objęły prowadzenie. Fran Kirby dopadła do długiej piłki zagranej za plecy obrońców i ze spokojem wykończyła akcję, posyłając futbolówkę obok Mary Earps.

„Czerwone Diablice” do końca spotkania naciskały na ekipę gospodarzy w poszukiwaniu kolejnej bramki wyrównującej, ale tym razem to zadanie się nie powiodło i po raz pierwszy zaznały porażki w lidze w tym sezonie.

Podopieczne Casey Stoney spadły tym samym z pozycji liderek FA Women’s Super League. „Czerwone Diablice” po 11 meczach mają na koncie 26 punktów (8 zwycięstw, 2 remisy i porażka), tyle samo co Chelsea, ale gorszy bilans bramkowy, a do tego ekipa „The Blues” ma o jedno spotkanie rozegrane mniej.

Brak opisu.
flashscore.pl

W kolejnym meczu podopieczne Casey Stoney zagrają u siebie z piłkarkami Birmingham. Spotkanie to zostanie rozegrane w najbliższą niedzielę (24 stycznia).

Chelsea – Manchester United 2:1 (Harder 30′, Kirby 65′ – James 61′)

Skład piłkarek Manchesteru United: Earps – Battle, A. Turner (c), M. Turner, Smith – Ladd, Groenen, Hanson (Sigsworth 75′) – Toone, Press (James 55′), Galton