“MEN”: są chętni na wypożyczenie Tedena Mengiego i Dylana Levitta

MEN Marcin Polak Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Jak podaje “MEN”, kilka klubów jest zainteresowanych wypożyczeniem Dylana Levitta i Tedena Mengiego do końca sezonu

Zdaniem “MEN”, istnieje duże zainteresowanie oboma zawodnikami z klubów Championship i League One. Manchester United nie podjął jeszcze decyzji czy chce wysyłać tych graczy na wypożyczenie, ponieważ sztab trenerski rozważa ich przyszłość.

Manchester United skrócił wypożyczenie walijskiego pomocnika Levitta do Charlton Atheltic w tym miesiącu, ponieważ klub uznał, że 20-latek nie dostaje wystarczająco dużo czasu na grę. Pomocnik zagrał w zaledwie trzech meczach ligowych dla drużyny z League One.

Jednak pomimo zainteresowania ze strony Portsmouth i Queens Park Rangers, Levitt może pozostać w klubie z Old Trafford i przez resztę sezonu grać w zespole U-23.

Inny pomocnik, Ethan Galbraith, a także bramkarz Matej Kovar również mogą odejść na wypożyczenie. Jest również kilka klubów zainteresowanych sprowadzeniem Tedena Mengiego. 18-latek zadebiutował w pierwszym zespole latem i technicznie jest piątym środkowym obrońcą klubu, biorąc pod uwagę, że Marcos Rojo z pewnością odejdzie z Manchesteru United, a Phil Jones cały czas zmaga się z długotrwałą kontuzją.

Levitt i Kovar zostali sprowadzeni ponownie na Old Trafford z odpowiednio Charlton Athletic i Swindon Town w tym miesiącu. Manchester United nadal zastanawia się nad przyszłością obu graczy.

– Dylan to zawodowiec i bardzo utalentowany piłkarz – powiedział niedawno menedżer Charlton, Lee Bowyer. – Chciałbym podziękować Nicky’emu Buttowi i Manchesterowi United za umożliwienie nam wypożyczenia Dylana. Pracował ciężko podczas swojego pobytu tutaj i życzymy mu wszystkiego najlepszego w przyszłości.

– Dylan nie zrobił nic złego. Nie miał tyle minut, ile by chciał lub chcielibyśmy, żeby miał, ale środek pola jest prawdopodobnie naszym najsilniej obstawionym obszarem.

Środkowy obrońca Di’Shon Bernard przedłużył swój pobyt w Salford City w zeszłym tygodniu. Młody bramkarz, Jacob Carney, dołączył do irlandzkiej drużyny Portadown FC w ramach wypożyczenia. Podobny los może spotkać innego bramkarza, Nathana Bishopa.

Manchester United wysłał także prawego obrońcę, Ethana Lairda, do MK Dons do końca sezonu, podczas gdy James Garner, Aliou Traore, Tahith Chong i Diogo Dalot pozostają związani z klubem, ale są wypożyczeni kolejno do Watfordu, SM Caen, Werderu Brema i AC Milan.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze