Raphael Honigstein: Man Utd może wrócić do negocjacji ws. Jadona Sancho w najbliższych tygodniach

Streety News Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

20-letni Jadon Sancho, który dołączył do Borussii Dortmund w 2017 roku po odejściu z akademii Manchesteru City, jest bohaterem sagi transferowej ciągnącej się od prawie dwóch lat.

Ciesząc się imponującym przełomem w zeszłym sezonie, utalentowany angielski skrzydłowy brał udział przy 40 bramkach dla Borussii Dortmund w 44 występach we wszystkich rozgrywkach. Zdaniem mediów, młody zawodnik nadal jest numerem jeden na liście transferowej Ole Gunnara Solskjaera.

Pomimo trwających rozmów, transfer podczas letniego okna zeszłego sezonu nie doszedł do skutku i Sancho pozostał graczem klubu z Dortmundu. Niemiecki reporter Sky Sports, Raphael Honigstein, niedawno stwierdził, że młody skrzydłowy chce opuścić Signal Iduna Park.

Przemawiając w „Transfer Talk Podcast”, Honigstein powiedział: – Sancho znowu zaczyna strzelać. Wygląda naprawdę dobrze i powraca do optymalnej formy. Jednak wszyscy w Dortmundzie wiedzą, że nic się nie wydarzy w styczniu. Gracz nie żąda transferu w tym momencie, a istnieje bardzo jasne stanowisko klubu, że transfery tej wielkości w Dortmundzie będą miały miejsce tylko latem.

– W styczniu 2019 roku ogłoszono duży transfer. To był Christian Pulisic [do Chelsea], ale należy pamiętać, że nawet jego umowa była umową obowiązującą od lata.

– Więc nie zatrzymaliby United, gdyby angielska drużyna chciała go pozyskać zimą. Włodarze klubu z Old Trafford czuliby się naprawdę pewni siebie, mówiąc: „załatwmy tę sprawę teraz, upewnijmy się, że pozyskamy go w tym momencie”. Może ogłoszą to pod koniec stycznia. To jest możliwe.

– Po prostu nie widzieliśmy ani nie słyszeliśmy niczego, co sugerowałoby, że oni rzeczywiście są gotowi i chętni do powrotu w tej chwili do tych negocjacji. Myślę, że wszyscy w Dortmundzie nie mają złudzeń, że gracz chce odejść. Uważa się, że oferty i prawdziwe negocjacje zaczną się bliżej wiosny, kiedy kluby będą być może w lepszej sytuacji, aby zrozumieć, ile pieniędzy będą miały do ​​dyspozycji latem.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze