Punkty dyskusji po meczu z Fulham

manutd.com Marcin Polak

Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera pokonali na wyjeździe Fulham 2:1 i powrócili na fotel lidera Premier League. Oto kilka najważniejszych punktów do dyskusji po tym spotkaniu…

50. występ Bruno Fernandesa

Bruno Fernandes w środowy wieczór wyszedł na murawę po raz 50. w barwach Manchesteru United. Portugalski pomocnik odegrał kluczową rolę od czasu jego przejścia ze Sportingu Lizbona prawie rok temu, z 44 bezpośrednimi udziałami przy bramkach (27 goli, 17 asyst) w tym czasie. Na Craven Cottage 26-latek miał pecha, strzelając w słupek w pierwszej połowie. Jednak po jego niskim dośrodkowaniu w pole karne padła wyrównująca bramka dla Manchesteru United, którą zdobył Edinson Cavani.

Udany wieczór Cavaniego

Edinson Cavani strzelił piątego gola dla Manchesteru United, świetnie reagując na źle wybitą piłkę przez Areolę. W ten sposób Urugwajczyk stał się pierwszym graczem „Czerwonych Diabłów”, który strzelił swoje pierwsze cztery bramki w Premier League na wyjeździe. Był to również jego pierwszy gol strzelony w meczu, w którym grał od pierwszej minuty. Wcześniej strzelił bramki po wejściu z ławki z Southampton (2) i Evertonem.

PogBOOM

Paul Pogba utrzymuje swoją niesamowitą formę. Tym razem stworzył duet z Fredem, ale trochę głębsze ustawienie nie przeszkodziło mu we wniesieniu znaczącego wkładu w ofensywę. W drugiej połowie Pogba popisał się pięknym strzałem, który jak się okazało zapewnił drużynie trzy punkty. To był jego trzeci gol w sezonie ligowym i podobnie jak w przypadku Cavaniego, wszystkie jego trafienia miały miejsce w meczach wyjazdowych. To był pierwszy gol z lewej nogi spoza pola karnego od stycznia 2015, kiedy strzelił bramkę dla Juventusu przeciwko Chievo, i jego pierwsze trafienie lewą nogą dla Manchesteru United od lutego 2019 roku.

Powrót na szczyt

Po zwycięstwie Leicester City nad Chelsea we wtorek i wcześniejszym triumfie Manchesteru City nad Aston Villą w środę wieczorem, Manchester United rozpoczął mecz w południowo-zachodnim Londynie na trzecim miejscu w Premier League. Jednak po 90 minutach, „Czerwone Diabły” odzyskały pierwsze miejsce. Podopieczni Solskjaera rozegrali już 19 ligowych spotkań, co oznacza, że są dokładnie na półmetku sezonu.

Królowie powrotów

Manchester United zdobył 21 z 40 punktów, tracąc bramkę jako pierwszy w tym sezonie Premier League, wygrywając wszystkie siedem meczów wyjazdowych, w których musiał odrabiać straty. Następną drużyną na liście punktów zdobytych z comebacków jest Liverpool, który zdobył 10 punktów.

Nadal niepokonani

Środowy wynik oznacza, że Manchester ​​United jest niepokonany od 13 meczów w Premier League. Ostatnia porażka miała miejsce na początku listopada z Arsenalem na Old Trafford. „Czerwone Diabły” nie przegrały jeszcze meczu ligowego na wyjeździe. 10 spotkań w roli gościa przyniosło osiem zwycięstw i dwa remisy.

Odpoczynek Rashforda

Mecz w Craven Cottage był dopiero drugim w tej kampanii Premier League, którego Marcus Rashford nie rozpoczął w pierwszym składzie. Ostatnim spotkaniem ligowym, który napastnik zaczął na ławce rezerwowych była potyczka z West Hamem. W środowy wieczór zawodnik z Wythenshawe zastąpił w 85. minucie Masona Greenwooda. Wejście na boisko oznacza, że nadal wystąpił w każdym meczu w tym sezonie. Żaden inny piłkarz klubu z Old Trafford nie może się pochwalić podobnym osiągnięciem.

Rotacja Solskjaera

W swojej przedmeczowej konferencji prasowej norweski menedżer podkreślił siłę i głębię składu Manchesteru United. W porównaniu z meczem z Liverpoolem na Anfield, Solskjaer dokonał trzech zmian. Eric Bailly, Greenwood i Cavani zastąpili Victora Lindelofa, Scotta McTominaya i Rashforda. Menedżer ujawnił, że przyczyną nieobecności Szweda była ponownie kontuzja pleców, ale stwierdził, że stoper może wrócić do gry w weekend.