Jordan Henderson: Marcus Rashford może zostać pierwszym piłkarzem MU, który otrzyma owację na Anfield

liverpoolecho.co.uk Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Jordan Henderson pochwalił pracę Marcusa Rashforda w jego walce z ubóstwem żywnościowym wśród dzieci w Wielkiej Brytanii i stwierdził, że gdyby nie obostrzenia i fakt, że ostatni derbowy mecz odbył się bez kibiców, to mógłby jako pierwszy piłkarz „Czerwonych Diabłów” otrzymać owacje na stojąco na Anfield.

Kapitan Liverpoolu powiedział, że odłoży „rywalizację na bok”, aby oddać hołd napastnikowi, który prowadził – i nadal prowadzi – silną, ważną kampanię społeczną przeciwko głodowi wśród dzieci.

W programie meczowym przed niedzielnym starciem „The Reds” z Manchesterem United na Anfield w Premier League, Henderson napisał: – Choć raz będę musiał odłożyć rywalizację na bok, aby oddać hołd jednemu z zawodników United i nie mam wątpliwości, że nasi kibice będą mnie wspierać, biorąc pod uwagę, że jest to Marcus Rashford.

– To, co Marcus zrobił w ciągu ostatnich 12 miesięcy, jest niesamowite. Walczył z ubóstwem żywnościowym. Pozwolił dojść do głosu dzieciom, które inaczej by go nie miały i wykorzystał swoją reputację dla dobra innych.

– Każda pochwała, która pojawiła się na jego drodze i każda nagroda, którą w rezultacie zdobył, jest nie tylko zasłużona, ale prawdopodobnie nie jest wystarczająca.

Andy Robertson trafnie zasugerował, że Marcus zostanie pierwszym graczem United, który otrzyma owację na stojąco od kibiców na Anfield. Z oczywistych powodów tak się nie stanie, ale mam nadzieję, że Marcus wie, że wszyscy w Liverpool Football Club darzą go szacunkiem.

– Nie zawsze jest sprawiedliwe, że piłkarzom powierza się dawanie przykładu reszcie społeczeństwa – jesteśmy tylko młodymi chłopakami, którzy mają szczęście pracować w sporcie, jeśli chodzi o to – ale nie ma wątpliwości, że Marcus jest przykładem dla wszystkich.

– Uważam, że mam szczęście, że jest moim kolegą z reprezentacji Anglii, ale dziś to się nie liczy. To dzień rywalizacji i jest to dzień dla tych z nas z czerwonej części Liverpoolu, aby dać z siebie wszystko, bo tego właśnie wymaga ten mecz.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze