W minioną środę “Czerwone Diabły” rozpoczęły spotkanie z Fulham od utraty gola, jednak chyba wszyscy byli pewni, że podopieczni Solskjaera odrobią stratę i ostatecznie wygrają batalię na Craven Cottage.
Nawet jeśli zawodnicy Scotta Parkera pierwsi wykorzystali sytuację to nie oznacza to, że już wygrali mecz z Manchesterem United. Zawodnicy “Czerwonych Diabłów” słowo “comeback” [powrót do gry z niekorzystnego wyniku] mają wpisany w swoje DNA i ponownie udowodnili to w meczu z “The Cottagers”. Podopieczni Solskjaera odrobili wynik i wygrali kolejne wyjazdowe spotkanie w Premier League, a to wszystko jest zasługą bramek zdobytych przez Edinsona Cavaniego oraz Paula Pogbę.
Manchester United tracił jako pierwszy bramkę w aż siedmiu spotkaniach tego sezonu, jednak wszystkie te batalie zostały wygrane przez ekipę z Old Trafford.
Jak podaje OptaJoe na swoim Twitterze jest to trzeci najlepszy wynik w historii Premier League. Manchester United zajmuje również 2 miejsce w tej klasyfikacji, a dokładnie kadra z sezonu 2012/13, która dokonała aż 9 comebacków. Aktualnymi liderami jednak pozostaje zespół Newcastle United z sezonu 2001/02, któremu udało się tego dokonać aż dziesięciokrotnie w ciągu sezonu.
W ogólnym podsumowaniu Manchester United wygrał 94 mecze w historii występów w Premier League, w których jako pierwszy tracił bramkę. Jest to aktualnie najlepszy wynik ze wszystkich zespołów kiedykolwiek grających w angielskiej elicie.
7 – Manchester United have won seven Premier League games having gone behind this season – only Newcastle in 2001-02 (10) and Man Utd themselves in 2012-13 (9) have done so more in a single campaign. Mindset. pic.twitter.com/fMpStIgumf
— OptaJoe (@OptaJoe) January 20, 2021
Zapewne wszyscy teraz wyczekują niedzielnego spotkania z Liverpoolem w ramach czwartej rundy Pucharu Anglii. Tego samego dnia w 1999 roku, Ole Gunnar Solskjaer pomógł dokonać swojej drużynie czegoś niemożliwego. Liverpool wyszedł na prowadzenie po golu Micheala Owena i przez dłuższy czas zapowiadało się, że tak zostanie. Jednak sprawy w swoje ręce wzięli Yorke oraz Solskjaer. Dwight Yorke wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywali i doprowadził do wyrównania, a Ole Gunnar Solskjaer sprytnym strzałem wyeliminował zespół z Liverpoolu z rozgrywek Pucharu Anglii.
W FA Cup Manchester United najczęściej mierzył się właśnie z ekipą z czerwonej strony Merseyside. “Czerwone Diabły” wygrały aż dziewięć meczów na siedemnaście rozegranych, w tym pamiętny półfinał z 1985 roku, kiedy to Bryan Robson oraz Mark Hughes odprawili rywali z kwitkiem.
W ostatnich latach Liverpool ma lepszy bilans w rywalizacji z Manchesterem United w rozgrywkach Pucharu Anglii. “The Reds” na trzy rozegrane mecze wygrali aż dwa – które rozgrywane były na Anfield. Zespół z Liverpoolu w tych rozgrywkach ostatni raz pokonał “Czerwone Diabły” na Old Trafford w 1921 roku.
Niedzielny mecz musi zostać rozstrzygnięty, obojętnie czy stanie się to w dziewięćdziesięciu minutach, dogrywce, czy w konkursie rzutów karnych. Jednak możemy być pewni jednego – spisywanie Manchesteru United na straty w wypadku, gdyby stracili pierwsi bramkę w meczu z Liverpoolem jest po prostu nieodpowiednie.
“Czerwone Diabły” wielokrotnie w tym sezonie udowodniły, że są niepodważalnymi królami comebacków.
Dyskusja