Wayne Rooney: uważam, że to Man Utd sięgnie po mistrzostwo Premier League w tym sezonie

Sky Sports Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Legenda Manchesteru United i reprezentacji Anglii, a jednocześnie świeżo upieczony menedżer Derby County, Wayne Rooney, wyraził opinię, że w niezwykle zaciętym jak na razie sezonie Premier League, to właśnie jego były zespół będzie tym, który wyjdzie zwycięsko z tej, liczącej 38. kolejek ligowych, batalii.

– W ostatnich kilku latach Manchester United nie był gotowy na rywalizowanie o tytuł mistrzowski, ale sprowadzili do siebie takich piłkarzy jak Fernandes i Cavani, a więc zawodników ze zwycięską mentalnością. To ogromnie im pomaga – mówił Rooney w rozmowie ze Sky Sports.

– Teraz ten skład rywalizuje o tytuł mistrzowski Premier League. Powiedziałem swoim trenerom sześć tygodni temu, że uważam, że to Manchester United wygra ligę w tym sezonie. Wciąż tak czuję.

Paul Pogba ma tutaj też ogromnie ważną rolę do odegrania. Ci zawodnicy ze zwycięską mentalnością, którzy zostali sprowadzeni do klubu, pozwolą na zdjęcie nieco presji z Paula, dzięki czemu może teraz pokazywać swoją jakość na boisku.

– Uważam, że po raz pierwszy od kilku lat widzimy ten głód sukcesów i pewność siebie u piłkarzy, którzy uważają, że są w stanie zdobyć mistrzostwo. To, co teraz oglądamy w United, jest ekscytujące – dodał Anglik.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze