Harry Maguire: od zawsze śledziłem Man Utd, bardzo zagłębiałem się w jego historię i nauczyłem się wiele jako kapitan klubu

MEN Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Kapitan Manchesteru United, Harry Maguire, opowiedział o przywileju bycia liderem tak zasłużonego klubu oraz wyznał, od kogo czerpie inspirację.

Styczeń na Old Trafford to bez wątpienia miesiąc rocznic. Ekipa Ole Gunnara Solskjaera od roku nie przegrała wyjazdowego meczu, a ponadto niedługo minie 12 miesięcy od transferu Bruno Fernandesa. Niedawny wyjazd na Anfield Road (0:0) wiązał się z jeszcze jedną rocznicą – przez taki okres opaskę kapitańską “Czerwonych Diabłów” nosi Harry Maguire.

– Nauczyłem się wiele jako kapitan klubu. Przede wszystkim to olbrzymi zaszczyt. Jestem tu, aby wygrywać każdy mecz i sięgać po trofea. Taką mam mentalność oraz charakter. Dołączyłem do United, by zwyciężać, ale w tej grupie jest wielu liderów. Tak się składa, że to ja jednak mam opaskę kapitańską.

– Bardzo zagłębiałem się w historię klubu. Już jako młody chłopak śledziłem Manchester United, ponieważ ma tak wspaniałą tradycję.

– Spotkałem się ze wszystkimi pracownikami zaplecza z przeróżnych działów. Dzięki temu zdałem sobie sprawę, jak duże jest to miejsce i jak ogromny biznes. Nie dostrzeżesz tego, jeśli skupiasz się wyłącznie na grze.

– Przeprowadziłem wiele rozmów z Bryan Robsonem, ponieważ Robbo zawsze puka do tego miejsca i wiele mi przekazał. Staram się jednak być kapitanem na swój własny sposób.

– Nie umieściłbym siebie w tej samej kategorii, co innych, nie mówiąc już o tym, że jestem podobny do tego czy tamtego. Jestem sobą, mam własny głos i robię to po swojemu.

– Kiedy gromadzimy punkty, jesteśmy szczęśliwi. To ważne, abyś był zadowolony również poza boiskiem. Jestem tu do dyspozycji każdego chłopaka, który chciałby ze mną porozmawiać. Duch drużyny panujący wśród nas jest wspaniały, czujemy się jak jedna wielka rodzina.

– Wiele nauczyłem się o sobie przez ostatni rok. Wszyscy poprawiliśmy się jako całość. Widzicie naszą formę z ostatnich 18 miesięcy. Przed nami jeszcze długa droga, nie mamy co do tego złudzeń, ponieważ pragniemy być pretendentami do mistrzostwa rok w rok. Przed nami dużo ciężkiej pracy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze