Marcus Rashford z urazem kolana po meczu z Liverpoolem w FA Cup

BBC, Twitter Sebastian Słabosz

Manchester United po świetnym meczu wygrał na Old Trafford 3:2 z Liverpoolem w 4. rundzie rozgrywek FA Cup 2020/21, a jednym z bohaterów tego spotkania był Marcus Rashford, który strzelił bramkę na 2:1 i zanotował asystę przy golu Masona Greenwooda na 1:1.

Anglik nie dokończył jednak tego spotkania z powodu urazu i w końcówce został zmieniony przez Anthony’ego Martiala, a sam od razu udał się do tunelu. Jak przekazał po spotkaniu Ole Gunnar Solskjaer, Marcus Rashford narzekał na problem z kolanem.

Marcus [Rashford] narzekał na jakiś problem z kolanem. Jutro zrobimy prześwietlenie i zobaczymy, na czym stoimy – mówił Norweg w pomeczowym wywiadzie dla BBC Sport.

Solskjaer przy okazji pochwalił 23-latka za wkład w grę i wynik drużyny w tym spotkaniu, jak również Bruno Fernandesa, który dał kapitalną zmianę w drugiej połowie i zapewnił zwycięstwo „Czerwonym Diabłom” doskonałym uderzeniem z rzutu wolnego.

Marcus [Rashford] grał już na pozycji napastnika, na prawym skrzydle, a także na lewym. Czuliśmy, że jeżeli szybko będziemy przerzucać piłkę na drugą stronę boiska, to będziemy w stanie ich skutecznie zaatakować, ponieważ Liverpool dobrze się broni w pierwszych fazach akcji. Musieliśmy być więc szybcy w zagrywaniu piłki i dziś wykonaliśmy dobrze to zadanie – mówił dalej Solskjaer.

– Zagraliśmy kilka naprawdę dobrych akcji, strzeliliśmy ładne bramki, dobrze się broniliśmy i zdołaliśmy dobrze zareagować na ich gole. Do samego końca były takie momenty, w których trzymaliśmy ich z dala od naszej bramki.

– W związku z tym, że zostawiłem Bruno Fernandesa na ławce rezerwowych, to został po wczorajszym treningu i przez około 45 minut ćwiczył rzuty wolne. Byłem więc dość pewny tego, że jeżeli otrzymamy taki stały fragment gry, to będziemy mieli dobrą szansę na bramkę.

Bruno nigdy nie jest szczęśliwy, gdy mówię mu, że ma iść prosto do szatni po treningu, gdy gra następnego dnia, ale wczoraj mógł dodatkowo poćwiczyć [rzuty wolne] – dodał.