Media: WBA pyta o Lingarda, a West Ham ma problem. Club Brugge zainteresowany Pellistrim.

Sky Sports, BBC, Twitter Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Wraz ze zbliżającym się wielkimi krokami zamknięciem zimowego okna transferowego, na sile nabierają spekulacje dotyczące piłkarzy Manchesteru United, którzy w najbliższych dniach mogą jeszcze opuścić Old Trafford.

Jak przekazuje stacja Sky Sports, oficjalne zapytanie ws. Jessego Lingarda do włodarzy “Czerwonych Diabłów” miało wystosować West Bromwich Albion. “The Baggies” są zainteresowani wypożyczeniem 28-latka do końca sezonu, ale klub z Old Trafford domagać ma się zapłaty za taką transakcję oraz pokrycia większości kosztów związanych z tygodniówką piłkarza, co może wykraczać poza możliwości finansowe ekipy prowadzonej przez Sama Allardyce’a.

Zarówno Sky Sports, jak i Simon Stone z BBC potwierdzają przy okazji, że mocno o Anglika zabiega także menedżer West HamuDavid Moyes. Tu jednak pojawia się na ten moment problem natury prawnej. Otóż zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, klub z Premier League może mieć jednocześnie zarejestrowanych dwóch zawodników wypożyczonych z innych angielskich drużyn.

W tym momencie na takich umowach w ekipie “Młotów” są Craig Dawson i Said Benrahma (wypożyczeni kolejno z Watfordu i Brentford). Oznacza to, że klub z Londynu musiałby jeszcze w styczniu albo zerwać jedną z tych umów, albo wykupić jednego z tych zawodników, aby móc sprowadzić Jessego Lingarda na wypożyczenie. Czas na to West Ham ma do końca tygodnia.

Z kolei jak przekazuje belgijska telewizja HLN, Club Brugge miał dołączyć do wielu innych klubów zainteresowanych wypożyczeniem Facundo Pellistriego. Urugwajczyk przeniósł się do klubu z Old Trafford w październiku ubiegłego roku, póki co z dobrej strony pokazał się w drużynie rezerw i teraz szuka okazji do nabierania doświadczenia gry na poziomie seniorskim w Europie.

Niespełna tydzień temu Club Brugge sprzedało do AS Monaco swojego skrzydłowego, Krepina Diattę, który odgrywał kluczową rolę w belgijskim zespole w ostatnim czasie (w tym sezonie 10 bramek w 24 występach) i włodarze tej drużyny mają upatrywać w Pellistrim odpowiedniego zastępstwa za 21-letniego Senegalczyka.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze