Raport z Niemiec: Borussia Dortmund spodziewa się 100 milionów euro straty i nastawia się na odejście Jadona Sancho

thepeoplesperson.com Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Borussia Dortmund jest na skraju finansowej katastrofy – donosi niemiecki kanał telewizyjny Sport1. Manchester United może wykorzystać sytuację niemieckiego klubu, by w końcu pozyskać Jadona Sancho.

Angielski skrzydłowy od dawna był na radarze Ole Gunnara Solskjaera i wydawał się być bliski transferu zeszłego lata, zanim rozmowy pomiędzy Manchesterem United a Borussią Dortmund upadły.

Jadon Sancho miał trudności na początku tego sezonu z powodu zmiany strony, na której wcześniej występował. Długo nie mógł wrócić do optymalnej formy, ale w ostatnim czasie zaczął ponownie grać na wysokim poziomie. Manchester United nadal ma interesować się młodym skrzydłowym, ale jego cena może być przeszkodą, jeśli chodzi o sfinalizowanie transakcji.

Jednak wydaje się, że niemieccy giganci będą musieli zmienić zdanie po tym, jak okazało się, że klub może stanąć w obliczu kryzysu finansowego.

Zdaniem niemieckiego kanału Sport1, klub z Dortmund jest absolutnie przeciwny pomysłowi sprzedaży Sancho po niższej cenie, częściowo dlatego, że potrzebują pieniędzy, a częściowo dla ochrony wizerunku klubu. Gdyby sprzedali go za mniej po tym, jak w przeszłości odmówili ustąpienia, nie wyglądałoby to dobrze dla nich ani dla ich umiejętności negocjacyjnych.

Borussia Dortmund zajmuje obecnie siódme miejsce w Bundeslidze.Aktualna sytuacja finansowa oraz sportowa może sprawić, że niemiecki klub ugnie się i przyjmie niższą ofertę za Anglika. Zdaniem kanału Sport1, włodarze niemieckiego klubu są pogodzeni z odejściem 20-latka po obecnym sezonie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze