Premier League 2: Liverpool – Manchester United 3:6, dwa trafienia Amada Diallo i cztery Joe Hugilla

manutd.com Sebastian Słabosz

Prawdziwy festiwal strzelecki urządzili sobie piłkarze drużyn Liverpoolu i Manchesteru United do lat 23 w minione sobotnie popołudnie. Podopieczni Neila Wooda wygrali na wyjeździe aż 6:3. Debiut w klubie z Old Trafford zaliczył strzelec dwóch goli, Amad Diallo, a bohaterem spotkania został zdobywca pozostałych czterech bramek dla „Czerwonych Diabłów”, Joe Hugill.

Wszystko zaczęło się już w 14 minucie meczu, kiedy to wysoki pressing założyli gracze gości, w wyniku czego Amad Diallo pozbawił piłkę obrońcę „The Reds”, Billy’ego Koumetio, a następnie pognał w pole karne i ze spokojem pokonał bramkarza rywali, dając prowadzenie „Czerwonym Diabłom”.

Dziesięć minut później było już 2:0 dla gości. Piłkę w środku pola odebrał Hannibal Mejbri, który sprytnym zagraniem podeszwą uwolnił Arnau Puigmala, a ten świetnym podaniem tzw. fałszem posłał piłkę do wybiegającego na czystą pozycję Joe Hugilla, a Anglik pewnie pokonał strzałem lewą nogą Marcelo Pitalugę.

Gospodarze wzięli się jednak do pracy i po kolejnych dziesięciu minutach złapali kontakt. „The Reds” wykonywali rzut wolny z lewego skrzydła, piłka została dośrodkowana w pole karne, tam wybijał ją głową Alvaro Fernandez, ale za krótko i futbolówka spadła wprost pod nogi Tylera Mortona, który uderzył nie do obrony.

Tuż przed przerwą Liverpool zdążył jeszcze doprowadzić do wyrównania. „The Reds” wykonywali aut z lewej strony boiska, blisko pola karnego „Czerwonych Diabłów”, Alvaro Fernandez fatalnie skiksował próbując ją wybić do przodu i ostatecznie futbolówka poleciała w pole karne Manchesteru United, tam doszło do kolejnych błędów w obronie, Willa Fisha i Brandona Williamsa, z czego skorzystał Luis Longstaff i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Do przerwy było 2:2.

Po zmianie stron zdecydowanie bardziej przycisnęła ekipa gości, co przyniosło efekt już w 56 minucie. Świetna akcja podopiecznych Neila Wooda, rozpoczęta od długiego, krzyżowego zagrania Hannibala Majbriego spod własnego pola karnego, piłka trafiła w pewnym momencie do Amada Diallo, który wypuścił wbiegającego w pole karne Alvaro Fernandeza, Hiszpan wycofał jeszcze futbolówkę do Joe Hugilla, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę, znów dał ponowne prowadzenie swojej drużynie.

17-letni Anglik wystąpił po raz kolejny w roli głównej 9 minut później, kiedy to pewnie wykorzystał rzut karny po faulu na Hannibalu Majbrim. Hugill pewnym strzałem w lewy dolny róg podwyższył na 4:2, kompletnie przy tym zmylając bramkarza gospodarzy.

Jak się jednak okazało dla Anglika hattrick to było za mało. W 71 minucie Shola Shoretire zakładając pressing po raz kolejny w tym meczu doprowadził Liverpool do utraty piłki pod swoim polem karnym, pomocnik natychmiastowo uruchomił Hugilla, a ten po raz kolejny wykazał się bezbłędnym wykończeniem, zdobywając swojego czwartego gola w tym spotkaniu. Dla 17-latka było to 14 trafienie w 18 występach (do tego jeszcze dwie asysty) w drużynach młodzieżowych w tym sezonie, nic więc dziwnego, że otrzymał nowy przydomek – Joe Hugoal.

Kropkę nad i w strzeleckich wyczynach Manchesteru United z sobotniego popołudnia postawił ten, który rozwiązał worek z bramkami w tym meczu – Amad Diallo, który w 74 minucie podszedł do „jedenastki” podyktowanej za kolejny faul na Hannibalu Mejbrim. Iworyjczyk pewnym strzałem, w stylu Panenki, podwyższył na 6:2.

Jednak ostatnie słowo należało do gospodarzy. Piłkę we własnym polu karnym stracił Ethan Galbraith, co w łatwy sposób wykorzystała ekipa „The Reds”, kiedy to Joe Hardy z najbliższej odległości, strzałem klatką piersiową wpakował piłkę do pustej bramki i ustalił wynik na 6:3 dla Manchesteru United. Postawa defensywy „Czerwonych Diabłów” w tym spotkaniu pozostawiała jednak wiele do życzenia.

Po tej wygranej w „małych derbach Anglii”, podopieczni Neila Wooda przesunęli się na 7. miejsce w tabeli i po 13. kolejkach mają na koncie 18 punktów (5 zwycięstw, 3 remisy i 5 porażek).

Brak opisu.
flashscore.pl

W swoim kolejnym meczu podopieczni Neila Wooda zmierzą się z rezerwami Blackburn w ramach rozgrywek 1. dywizji Premier League 2. Spotkanie to zostanie rozegrane 5 lutego (piątek).

Liverpool U-23 – Manchester United U-23 3:6 (2:2)

Bramki: Morton 34′, Longstaff 43′, Hardy 83′ – Amad 14′ i 74 (karny), Hugill 24′, 56′, 65′ (karny) i 71′

Skład Manchesteru United: Kovar – Williams (McCann 68′), Fish (Neville 46′), Devine, Fernandez – Galbraith, Shoretire, Puigmal – Amad – Hugill (Helm 79′), Hannibal
Niewykorzystane zmiany: Mastny, Stanley