U-18 Premier League: Burnley – Manchester United 1:0

manutd.com Sebastian Słabosz

Podopieczni Neila Ryana znaleźli swoich drugich w tym sezonie ligowym pogromców. Do tej pory w tym sezonie niemal bezbłędni zawodnicy kadry Manchesteru United do lat 18, ulegli na wyjeździe w minioną sobotę rówieśnikom z Burnley 0:1.

Młode „Czerwone Diabły” zaliczyły przed tym spotkaniem serię 8 kolejnych zwycięstw od momentu porażki z Chelsea (0:1) i odpadnięcia z rozgrywek FA Youth Cup 2019/20 (dokańczanych w tym sezonie), co miało miejsce 30 października ubiegłego roku.

Na Leyland County Ground gospodarze wyszli na prowadzenie już w 3 minucie spotkania, po tym jak do siatki bramki strzeżonej przez Radka Vitka trafił Sam Unwin, który wykorzystał dobitkę strzału Coreya Brennana, po którym piłka odbiła się od poprzeczki.

Kilka minut później ten sam zawodnik był bliski podwyższenia na 2:0 ale jego próba przelobowania Radka Vitka nieznacznie minęła bramkę „Czerwonych Diabłów”.

Po dwóch okazjach Burnley, „Czerwone Diabły” odpowiedziały próbami Dillona Hoogewerfa z dystansu (nad bramką) oraz Charliego Savage’a z bliższej odległości (świetnie zablokowany przez środkowego obrońcę gospodarzy, Dana Sassiego).

Jeszcze przed przerwą Radek Vitek musiał zanotować dobrą interwencję, aby zapobiec bramce po strzale Coreya Brennana, ale ostatecznie do przerwy gospodarze prowadzili 1:0.

Po zmianie stron pierwszą okazję stworzył sobie strzelec jedynego gola, Sam Unwin, ale jego strzał przeszedł obok bramki Vitka. Po drugiej stronie boiska, znacznie bliżej wyrównania był Charlie McNeill, ale ostatecznie trafił jedynie w boczną siatkę.

Napastnik „Czerwonych Diabłów” spróbował później po raz drugi, ale dobrze w bramce Burnley spisał się Sam Walker. W 90 minucie bliscy podwyższenia na 2:0 byli za to gospodarze, ale Radek Vitek ponownie dobrze interweniował po uderzeniu Willa Hugilla, a gdy już doszło do dobitki, to zawodnik „The Clarets” przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

W końcowych sekundach spotkania, po sprzeczce z udziałem kilku zawodników obu drużyn, z boiska odesłany został napastnik Manchesteru United, Dillon Hoogewerf. Ostatecznie Burnley wygrało 1:0.

Mimo porażki, podopieczni Neila Ryana pozostali na pozycji lidera rozgrywek Under-18 Premier League North. „Czerwone Diabły” mają na koncie 33 punkty zgromadzone w 13 meczach (11 zwycięstw i 2 porażki), jednocześnie mając przewagę sześciu oczek nad drugim Liverpoolem i trzecim Manchesterem City (przy czym „The Citizens” mają o dwa spotkanie rozegrane mniej).

Brak opisu.
flashscore.pl

W swoim kolejnym meczu kadra Manchesteru United do lat 18 zagra na wyjeździe w lidze z zajmującym ostatnie miejsce Sunderlandem. Spotkanie to zostanie rozegrane 6 lutego (sobota).

Burnley U-18 – Manchester United U-18 1:0 (Unwin 3′)

Czerwona kartka: Dillon Hoogewerf (Manchester United 90’+4′)

Skład Manchesteru United U-18: Vitek – Gomez (Mainoo 86′), Hardley, Hughes, Pye – Savage, Svidersky – Wellens, Hoogewerf, Emeran – McNeill