Raport z wypożyczen: James Garner piłkarzem meczu w debiucie w Nottingham Forest

Twitter Łukasz Pośpiech

W obliczu braku gry w Watfordzie po zmianie trenera tamtejszej drużyny, młodziutki pomocnik zmienił pod koniec stycznia otoczenie i w połowie sezonu przeniósł się do Nottingham Forest. Już we wtorek zaliczył swój debiut w barwach nowego zespołu i został wybrany w nim zawodnikiem spotkania.

Garner spędził na boisku pełne 90 minut, w których trakcie 61 razy zaliczył kontakt z piłką i posłał 26 celnych podań (celność na poziomie 67%). Dwukrotnie też decydował się na strzał – raz nie trafił w bramkę, a za drugim razem piłkę odbił obrońca.

Anglik wygrał 8 na 14 pojedynków, a także 4 na 5 pojedynków powietrznych. Dobrze radził sobie w destrukcji (ponieważ grał jako cofnięty pomocnik), zaliczając 3 przechwyty i 4 wślizgi, a jego zespół pokonał rywali wynikiem 2:1. Po dobrym występie Garner został nominowany do nagrody Piłkarza Meczu razem z Cyrusem Christiem, Joe Worrallem i Lewisem Grabbanem. Ponad 50% fanów oddało jednak swój głos na wychowanka Akademii Manchesteru United.