Joe Hugill z klubowym rekordem

manutd.com Łukasz Pośpiech
Zmień rozmiar tekstu:

Młodziutki napastnik Manchesteru United już teraz zapisał się w księgach klubowej historii, strzelając cztery bramki Liverpoolowi w ramach spotkania kadry do lat 23.

17-latek pomógł swojej drużynie odnieść zwycięstwo nad młodzieżowcami z Merseyside, w którym ostateczny wynik wyniósł 6:3 dla „Czerwonych Diabłów”. Tony Park postanowił przejrzeć historię rozgrywek i okazało się, że zaledwie jeden inny piłkarz w historii Manchesteru United trafił z Liverpoolem czterokrotnie w jednym meczu.

Mowa o Stevie Jonesie, który w sierpniu 1977 cztery razy pokonywał bramkarza w meczu rezerw, który Manchester United wygrał 7:4. Co ciekawe, Jones urodzony został w Liverpoolu i zaczynał karierę na Anfield. Po karierze w Manchesterze United, Jones udał się do Port Vale.

Możliwe jest, że na niższych szczeblach któryś z piłkarzy osiągnął podobny lub lepszy rezultat, ale nie został on odnotowany w oficjalnych klubowych archiwach. Oczywiście piłkarze „Czerwonych Diabłów” zdobyli też kilka hat-tricków przeciwko „The Reds”. Autorem ostatniego był Dymitar Berbatow, który w 2010 roku na Old Trafford trafiał trzykrotnie, zapewniając zwycięstwo ekipie Fergusona.

Innymi piłkarzami Manchesteru United, którzy dokonali tej sztuczki na poziomie seniorskim byli Stan Pearson, Joe Spence, Sandy Turnbull i Jack Peters. W Akademii z kolei wyczynem tym pochwalić się mogli Alex Dawson i Ken Dowell (panowie dokonali tego w jednym spotkaniu z lutego 1960 roku). Do tego należy jeszcze dołożyć Dennisa Fidlera, Barry’ego Graysona, Colina McKee, a także Paula Whearcrofta.

Hugill jest jednak jedynym piłkarzem, który strzeliłby cztery bramki Liverpoolowi na poziomie Akademii, a przynajmniej jedynym od czasów zakończenia drugiej wojny światowej. Wcześniejszych danych nie możemy być pewni.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze