Denis Irwin: Luke Shaw to najlepszy lewy obrońca w Premier League

manutd.com Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Luke Shaw w bieżącym sezonie Premier League znajduje się w życiowej formie. O jego dyspozycji w samych superlatywach wypowiedziała się legenda lewej obrony Manchesteru United, Denis Irwin.

W tegorocznym sezonie trudno sobie wyobrazić zespół Ole Gunnara Solskjaera bez Luke’a Shawa. Skreślany przez większość Anglik imponuje formą po transferze Alexa Tellesa, który miał wygryźć go z wyjściowej jedenastki. Lewy obrońca to aktualnie jeden z największych motorów napędowych „Czerwonych Diabłów”, a świetnym dowodem na tę tezę jest jego ostatni występ przeciwko Southampton, gdy podczas pierwszych 45 minut zanotował dwie asysty.

Pod ogromnym wrażeniem jego gry jest były lewy obrońca klubu z Old Trafford, Denis Irwin. Irlandczyk nazwał Shawa najlepszym lewym obrońcą Premier League i aktualnie trudno się z taką opinią nie zgodzić.

– Przyjście Alexa Tellesa prawdopodobnie go zmotywowało i przez ostatnie kilka miesięcy jego występy stały na najwyższym poziomie – mówił Irwin.

– Obiega skrzydłowych i dobrze spisuje się w obronie. To dobrze, że ma konkurencję. W zeszłym roku rywalizował z Brandonem Williamsem i podniósł poziom swojej gry. W tym roku mierzy się z Alexem Tellesem, co jeszcze lepiej wpłynęło na jego rozwój. W tej chwili to z pewnością najlepszy lewy obrońca w lidze.

– W Chelsea znajduje się także Ben Chilwell. „The Blues” przechodzą przez trudny okres, ale to naprawdę przyzwoity zawodnik. Jest jeszcze jeden lub dwóch takich piłkarzy – Ryan Bertrand z Southampton i być może Andy Robertson. Luke jednak gra naprawdę dobrze i z pewnością najlepiej podczas swojej przygody z Manchesterem United.

– Zmagał się z naprawdę straszną kontuzją i miał kilka innych przewlekłych problemów przez następne kilka sezonów. Trudno było mu znaleźć właściwy rytm. Uważam, że od czasu do czasu potrzebuje odpoczynku. Z wchodzącymi Brandonem Williamsem w tamtym roku i Alexem Tellesem w tym roku, którzy z nim konkurują, Ole [Gunnar Solskjaer] może pochwalić się luksusem posiadania kilku dobrych bocznych obrońców.

– To wspaniała wiadomość, biorąc pod uwagę liczbę nadchodzących gier w ciągu najbliższych czterech miesięcy. Potrzebujesz szerokiego składu tak samo, jak czegokolwiek innego. Miejmy nadzieję, że Luke pozostanie w swojej obecnej formie, ponieważ jest istotną częścią tego zespołu.

– Gwarantuje szybkość – wiemy, że jest dobrym piłkarzem i najlepszym lewym obrońcą, gdy wszystko idzie dobrze. Podłącza się do gry, a jego stałe fragmenty również są na plus.

– Mając w polu karnym Edinsona Cavaniego, może wykonać kilka dośrodkowań więcej, ponieważ to najlepszy środkowy napastnik. Myślę, że to także mu pomaga.

– Trzyma się swojej pozycji bocznego obrońcy. Nie można już powiedzieć, że nie mamy gracza z nr 3. Musi tam pozostać. Rozumie, że musi grać dobrze, bo za jego plecami czyha Alex Telles.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze