Sytuacja kadrowa przed meczem Manchesteru United z Evertonem

manutd.com Łukasz Pośpiech

Manchester United będzie jeszcze kontrolował, czy Edinson Cavani będzie w stanie zagrać w sobotnim meczu z Evertonem w ramach kolejnej kolejki Premier League.

Urugwajczyk odniósł uraz kostki, gdy pod bramką przeciwnika został powalony przez Kayne’a Ramsaya w meczu z Southampton, który “Czerwone Diabły” wygrały 9:0. Cavani został zmieniony niedługo potem, bo w przerwie spotkania.

Edinson został zaatakowany w kostkę, więc musiał zejść. Prawdopodobnie byłby zachwycony mogąc zostać na boisku i strzelając kolejne bramki, ale nie było sensu w podejmowaniu ryzyka. Mam nadzieję, że jego kostka nie spuchnie zbytnio.

Martial zastąpił Urugwajczyka i zdobył w drugiej połowie dublet, a także wywalczył kontrowersyjny rzut karny po kontakcie z Janem Bednarkiem w polu karnym “Świętych”. Jedenastka ta pozwoliła Bruno Fernandesowi przełamać niemoc strzelecką, jaka dopadła go ostatnio w lidze.

Nadal do zdrowia nie powrócił Phil Jones, lecz klubowe źródła donoszą, że w jego przypadku sprawy mają się coraz lepiej. Luke Shaw odpoczął w drugiej połowie meczu przeciwko swojemu byłemu klubowi, a Daniel James pojawił się na boisku i również zdobył swoją bramkę. Walijczyk przypomniał w tym spotkaniu, że bardzo brutalnie jest w stanie wykorzystać momenty zagapienia obrońców i szybkim sprintem uciec im na kilka metrów.

Paul Pogba nie zagrał w tym spotkaniu w celu naładowania baterii. Francuz zapewne znajdzie się więc od pierwszej minuty na boisku w kolejnym spotkaniu “Czerwonych Diabłów”.

Więcej szczegółów poznamy już w piątek podczas konferencji prasowej Ole Gunnara Solskjaera. Menedżer powinien zdradzić na niej, czy Amad Diallo znów weźmie udział w piątkowym spotkaniu kadry U-23, czy może zostanie już przesunięty do seniorskiego zespołu.

Sytuacja kadrowa Evertonu

“The Toffees” wygrali w tym tygodniu na wyjeździe 2:1 z Leeds United, tym samym odnosząc już czwarte z rzędu zwycięstwo. Everton notuje więc najlepszą serię od sezonu 1985/86.

Mecz ten udało się wygrać bez Jordana Pickforda. Choć Robin Olsen świetnie spisał się na Ellan Road, to Anglik może wrócić na sobotnie spotkanie z Manchesterem United. Sercem obrony w starciu z Leeds był Ben Godfrey, a Michael Keane pojawił się na boisku dopiero w 80. minucie meczu.

Ben zagrał naprawdę dobrze jako stoper – powiedział Ancelotti. – Jestem zaskoczony jego występami, jest zawsze obecny i gra na 100 procent. Jest szybki, inteligentny i silny, jestem bardzo zadowolony z niego.

Oprócz Michaela Keane’a na boisku może zobaczymy również innego byłego “Czerwonego Diabła” w osobie Joshuy Kinga. Norweg dołączył w zimowym okienku transferowym do Evertonu po półrocznym pobycie w Championship. Allan i Jean-Philippe Gbamin nadal wracają do pełni sił po urazach, więc ich występ stoi pod znakiem zapytania.