Bruno Fernades dla beIn Sports: jako zawodnik Manchesteru United nie możesz być zadowolony ze swojej gry, jeśli nie zdobywasz trofeów

beIn Sports, Twitter Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Zawodnik Manchesteru United, Bruno Fernandes, postanowił udzielić wywiadu na wyłączności portalowi beIn Sports. Portugalczyk opowiedział o swoich odczuciach związanych z grą dla “Czerwonych Diabłów” oraz o obowiązku, jaki teraz spoczywa na zawodnikach z Old Trafford.

– Kiedy przychodzisz do takiego klubu, szczególnie tak dużego, zawsze chcesz pokazać się z jak najlepszej strony. Wydaje mi się, że jeszcze wiele przede mną i mam taką nadzieję. Chcę dać od siebie coś więcej, aby w przyszłości znaleźć się na szczycie. Nawet jakbym wygrał już jakieś trofeum nadal bym tak twierdził. Chcę wygrywać trofea z zespołem tak często, jak to jest tylko możliwe.

– Nie chcę, aby porównywano mnie do kogoś innego. Oni zdobyli wiele trofeów i wielokrotnie pomagali swoim kolegom w zespole. Jednak nie chcę być porównywany z innymi, ponieważ chcę być sobą. Dla mnie nie jest ważne, aby być lepszym od kogoś innego. Ja chcę być z każdym dniem lepszy od samego siebie. Najważniejsze dla mnie jest poprawianie z każdym dniem mojej gry, komunikacji z kolegami oraz innych rzeczy.

– Również nie chcę być porównywany do innych, ponieważ nigdy nie powiem, że jestem lepszy lub gorszy od tej osoby. Po prostu z każdym dniem chcę się poprawiać. Kiedy starasz się robić postępy z dnia na dzień, to zawsze się czegoś nowego uczysz. Każdy mecz jest inny, więc w każdym meczu musisz skupić się na różnych aspektach. Najważniejsze jednak jest to, że musisz doskonalić się nawet do ostatnich dni swojego życia, bo moim zdaniem zawsze się czegoś nowego nauczysz.

– Rośniemy w siłę, doskonale wiemy co musimy zrobić, aby wygrywać. Popełniliśmy błędy w spotkaniu z Sheffield i przegraliśmy, moim zdaniem nie można niczego im odbierać. Naszym obowiązkiem jest zwyciężanie w takich rywalizacjach, nie chodzi o to, że Sheffield jest słabym zespołem tylko dlatego, że mieliśmy wystarczająco dobry skład, aby ich pokonać. Wydaje mi się, że nie wyszliśmy odpowiednio skupieni na boisko i zawiodła nas nasza mentalność. Jednak na takich porażkach musisz budować zespół, na pewno jest to nasz dobry sezon, lecz nadal jesteśmy dopiero drudzy w tabeli. Więc póki ponownie nie będziemy pierwsi, to nie możemy być zadowoleni z naszej postawy.

Przeczytaj również:  Lisandro Martinez po meczu z Sheriffem Tyraspol: bramki Cristiano Ronaldo są dla nas bardzo ważne

– Nikt nie powinien być szczęśliwy z gry dla takiego klubu jak Manchester United, jeśli nie jesteś w stanie zdobyć trofeum. Twoim zadaniem tu jest zdobycie go.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze