Oficjalnie: Shola Shoretire podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Manchesterem United

manutd.com Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Shola Shoretire uważany jest za jeden z największych talentów grających aktualnie w Akademii Manchesteru United, więc nic dziwnego, że klub z Old Trafford postanowił nie zwlekać w temacie pierwszego profesjonalnego kontraktu dla swojego wychowanka.

Anglik skończył w miniony wtorek (2 lutego) 17 lat co umożliwiło mu podpisanie profesjonalnej umowy z klubem z Old Trafford. Zainteresowanie zawodnikiem przejawiały również inne zespoły z europejskiego topu. Warto dodać, że 17-latek reprezentuje barwy Manchesteru United od 9. roku życia.

Shoretire najczęściej występuje jako skrzydłowy, ale potrafi również zagrać na pozycji nr 10. Reprezentant Anglii U-16 jest ważną postacią w zespole U-23 “Czerwonych Diabłów”. Skrzydłowy jak na razie zaliczył 13 spotkań w ramach Premier League 2, podczas których trzykrotnie asystował kolegom oraz pięć razy pokonywał bramkarza rywali. 17-latek zawsze grał w wyższych grupach wiekowych i nie przeszkadzało mu to w pięciu się jeszcze wyżej. Zagrał w ostatnim, wygranym meczu rezerw z Blackburn 6:4 i trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

– Podpisanie mojej pierwszej profesjonalnej umowy z klubem z mojego dzieciństwa jest dla mnie spełnieniem marzeń! To dzień pełen dumny dla mnie i mojej rodziny. Chcę podziękować wszystkim w klubie oraz mojej rodzinie, pomogli mi dotrzeć w to miejsce. Teraz trzeba kontynuować ciężką pracę – napisał Shoretire w swoim najnowszym poście na Instagramie.

Brak opisu.
Instagram

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze