The Athletic: Shola Shoretire oraz Hannibal Mejbri zaczną trenować z pierwszym zespołem

The Athletic Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Shola Shoretire oraz Hannibal Mejbri uważani są za jednych z najbardziej utalentowanych zawodników, grających obecnie w Akademii Manchesteru United. Zdaniem brytyjskiego dziennika The Athletic, Lauriego Whitwella, niezwykle utalentowani zawodnicy zaczną trenować z seniorską kadrą “Czerwonych Diabłów”.

Shola Shoretire najprawdopodobniej będzie kontynuować swój rozwój pod okiem sztabu szkoleniowego Ole Gunnara Solskjaera. Jak podaje dziennikarz The Athletic, Lauire Whitwell, 17-latek zacznie trenować z seniorską kadrą Manchesteru United.

Solskjaer bacznie się przygląda zespołowi U-23, który prowadzony jest przez Neila Wooda. Norweskiemu szkoleniowcowi zaimponował młody Shola Shoretire, który 2 lutego skończył 17-lat. W piątek Anglik zdobył hat-tricka w meczu z Blackburn Rovers, łącznie w Premier League 2 zawodnik zdobył już 5 bramek oraz trzykrotnie asystował swoim kolegom.

Shoretire już wcześniej otrzymał możliwość trenowania z dorosłą drużyną. Anglik uczęszczał na treningi zespołu Solskjaera w okresie świątecznym, kiedy zawodnicy Akademii przebywali na przerwie świątecznej. Jednak obecnie taki ruch zawodnika oznaczałby dłuższy pobyt w zespole seniorskim klubu z Old Trafford, powodem tego są przepisy, które uniemożliwiają przenoszenia zawodników między szczeblami w dowolnym momencie sezonu. Kolejnym powodem jest chęć zabezpieczenia kadry przed problemami związanymi z pandemią COVID-19.

17-latek gra głównie jako skrzydłowy, ale może również grać na pozycji numer “10”. Anglik zaimponował wszystkim w Carrington swoją techniką oraz swoim profesjonalnym podejściem. Wiarę Manchesteru United w talent Shoretire’a podsumowuje podpisanie z zawodnikiem umowy przedprofesjonalnej (co jest wyjątkiem, a nie regułą), w zeszłym tygodniu Anglik skończył 17 lat co oznaczało możliwość podpisania profesjonalnego kontraktu z klubem. Zainteresowanie zawodnikiem przejawiały również inne zespoły z europejskiego topu.

Hannibal Mejbri również ma szansę dołączyć do kadry treningowej Solskjaera, jednak ruch Francuza może być bardziej czasochłonny ze względu na ostatni uraz kostki  zawodnika. Mejbri opuszczał Leigh Sports Village w bucie ochronnym po serii ataków w meczu z Blackburn. 18-latek dość często staje się celem ataków rywali ze względu na swoje niesamowite umiejętności techniczne, lecz imponuje również brakiem chęci niepotrzebnego znęcania się nad przeciwnikami (ośmieszanie rywali dryblingiem, itp.).

Rozgrywający doznał złamania nosa po uderzeniu łokciem w pierwszych 10 minutach meczu z Accrington Stanley w EFL Trophy. Całe starcie miało miejsce na początku tego sezonu, a francuski pomocnik dokończył owe spotkanie ze stentami w nosie. Jednak w przypadku najnowszego urazu zawodnika trzeba dokonać prześwietlania nogi, aby przeanalizować jak poważna może być kontuzja Mjerbiego.

Trening z seniorską kadrą umożliwiłby zaprezentowanie szerszej publiczności swoich umiejętności oraz siły charakteru. Źródła The Athletic ujawniają, że Francuz wykazuje się świetną mentalnością podczas zajęć w Carrington oraz angażuje się w grę zespołu na boisku. Zawodnik w aktualnym sezonie ma cztery gole na swoim koncie oraz siedem asyst w 17 meczach.

Shoretire oraz Mjerbi nadal mają grać w zespole U-23, nawet mimo treningów z zespołem Solskjaera, podobnie jest w przypadku Amada (Amad Diallo, który przeniósł się z Atalanty prosił, aby tak go nazywać).

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze