Kolejny zawodnik Sportingu Lizbona na celowniku Manchesteru United?

Sport Witness Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Jak donoszą portugalskie media, kilka klubów Premier League jest zainteresowanych pozyskaniem nowej gwiazdy Sportingu Lizbona, Pedro Goncalvesa.

Pote, jak sam się nazywa, ma obecnie na koncie 14 goli i dwie asysty w 15 meczach w lidze portugalskiej, co oczywiście czyni go najlepszym zawodnikiem Sportingu w tym sezonie.

Po spotkaniu z Maritimo w miniony weekend, gazeta „Record” opublikowała artykuł, w którym twierdzi, że drużyna z Lizbony zrobi wszystko, co w jej mocy, aby utrzymać gracza w kolejnym oknie transferowym i wykorzystać go w Lidze Mistrzów w następnym sezonie. Młody zawodnik potrzebował tylko 23 strzałów, aby strzelić 14 bramek. Wszystkie gole padły z otwartej gry.

Według doniesień medialnych Manchester United miał się kontaktować z portugalskim klubem już w styczniu. Sporting nie zamierza sprzedawać swojej gwiazdy i wypuści Pote’a tylko w przypadku, gdy zostanie wpłacona kwota klauzuli zawartej w jego umowie, wynosząca 60 milionów euro.

Sporting pozyskując Goncalvesa zeszłego lata za 6,5 ​​miliona euro z Famalicao, zgodził się, by 50% kwoty z przyszłej sprzedaży 22-latka wpłynęło na konto jego byłego klubu. To jeszcze jeden powód, dla którego nie chcą negocjować sprzedaży skrzydłowego.

Ponieważ Manchester United uważnie przegląda rynek portugalski jest całkiem oczywiste, że sezon Pote’a nie pozostanie niezauważony. Zdaniem „Record” klub z Old Trafford „nadal bacznie mu się przygląda”, więc zapewne to kwestia czasu, zanim to nieformalne zapytania zmienią się w coś więcej. 22-latkiem ma interesować się także Liverpool.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze