Raport z Argentyny: prezydent Boca Juniors namawia do przenosin Edinsona Cavaniego

Sport Witness Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Edinson Cavani dołączył do Manchesteru United w letnim okienku transferowym i jak na razie spełnia pokładane w nim nadzieje. Jednak na horyzoncie miał pojawić się nowy potencjalny pracodawca, który chętnie sprowadziłby “El Matadora”.

Urugwajski napastnik jak na razie zdobył 7 bramek we wszystkich rozgrywkach dla zespołu Ole Gunnara Solskjaera. Cavani spędził już ponad pół roku w Manchesterze, jednak niespodziewanie pojawił się nowy zainteresowany usługami byłego zawodnika PSG.

Jak podaje ESPN Argentina, jeden z największych klubów z Ameryki Południowej – Boca Juniors chętnie sprowadziłby do siebie Edinsona Cavaniego. Zespół ze stolicy Argentyny ponoć przeprowadził już nawet pierwsze rozmowy z zawodnikiem.

Według dziennikarza Augusto Cezara, prezydent klubu Boca Juniors, Juan Roman Riquelme, rozmawiał o ewentualnym transferze z napastnikiem Manchesteru United. Zawodnik miałby powrócić do Ameryki Południowej w 2022 roku.

Boca Juniors nadal poszukuje nowego napastnika do pierwszego zespołu pomimo faktu, że latem sprowadzili kilku zawodników na tą pozycję. Jednak Cavani miałby przenieść się do klubu z Buenos Aires dopiero w 2022 roku, co spowodowane jest ostatnim rokiem prezydentury Riquelme.

Kontrakt 33-latka z klubem z Old Trafford wygasa z końcem sezonu, jednak w umowie zawodnika zawarta jest klauzula przedłużenia o jeden rok. Jak na razie kibice i klub są zadowoleni z postawy “El Matadora” i zapewne chętnie przedłużą z nim umowę.

Od zawsze marzeniem Cavaniego była gra dla zespołu ze stolicy Argentyny, czego sam zawodnik nigdy nie ukrywał. Nie ma się więc co dziwić, dlaczego właśnie Cavaniemu przygląda się Boca Juniors. Aktualnie w swojej kadrze mistrzowie Argentyny mają już dwóch byłych zawodników Manchesteru United – Carlosa Teveza oraz Marcosa Rojo.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze