Sky Sports: Instagram zajmie się kontami użytkowników szerzących rasistowskie treści i mowę nienawiści

Sky Sports/Twitter Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Instagram ogłosił, że zacznie blokować osoby, które wysyłają rasistowskie obelgi do innych za pośrednictwem bezpośrednich wiadomości (DM), postów i komentarzy.

Jednym z ostatnich celów ataków rasistowskich w Internecie był Marcus Rashford, który zdecydował się nie udostępniać zrzutów ekranu z wiadomościami, „ponieważ byłoby to nieodpowiedzialne”, ale opisał je jako „ludzkość i media społecznościowe w najgorszym wydaniu”.

– Tak, jestem czarnoskórym mężczyzną i każdego dnia odczuwam z tego powodu dumę. Nikt i nic nie sprawi, że poczuję się inaczej. Tak mi przykro, jeśli szukałeś mocnej reakcji, po prostu nie zamierzam tego tutaj robić – dodał Rashford.

W tym czasie Facebook, który jest właścicielem Instagrama, usunął obraźliwe konto, ale przyznał, że jest jeszcze “wiele do zrobienia” zarówno w postach, jak i komentarzach.

Ogłoszenie to jest następstwem rasistowskich nadużyć wymierzonych w obrońcę Chelsea Reece’a Jamesa, Romaine’a Sawyersa z West Bromu oraz duetu z Manchesteru United, Axela Tuanzebe i Anthony’ego Martiala, czy też Lauren James z żeńskiej drużyny “Czerwonych Diabłów”, co skłoniło FA do ponownego wyrażenia zaangażowania w zwalczaniu wszelkiego rodzaju dyskryminacji.

W środowym oświadczeniu szefostwo Instagrama przyznało się do „rasistowskich nadużyć internetowych wymierzonych w piłkarzy w Wielkiej Brytanii”.

– Nie chcemy takiego zachowania na Instagramie. Nadużycia, które obserwujemy, zdarzają się często w bezpośrednich wiadomościach (DM), które są trudniejsze do wykrycia niż komentarze na Instagramie – napisała firma.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze