Daniel James najlepszym zawodnikiem Man United w spotkaniu z Newcastle United

manutd.com Marcin Polak

W najnowszym głosowaniu na Man od The Match w Manchesterze United o końcowym zwycięstwie zdecydowało zaledwie 60 głosów.

Drużyna Ole Gunnara Solskjaera pokonała Newcastle United 3:1 na Old Trafford, a trzej strzelcy – Marcus Rashford, Daniel James i Bruno Fernandes – zdominowali głosowanie fanów.

Rashford otworzył wynik w pierwszej połowie znakomitą indywidualną akcją i strzałem w dolny róg bramki Darlowa, ale Allan Saint-Maximin zdołał doprowadzić do wyrównania przed przerwą.

W drugiej połowie na prowadzenie „Czerwone Diabły” wyprowadził Daniel James. Bruno Fernandes ustalił wynik strzałem z rzutu karnego.

Po raz pierwszy w historii głosowania na Man of The Match w Manchesterze United dwóch zawodników uzyskało taki sam wynik procentowy i o końcowym zwycięstwie zdecydowały pojedyncze głosy.

James i Fernandes zapewnili sobie po 27 procent głosów, podczas gdy Rashford zajął trzecie miejsce z imponującym wynikiem 21 procent.

Fani docenili również występy Luke’a Shawa i Nemanji Maticia. Anglik był ciągłym zagrożeniem na lewym skrzydle, wspierając Rashforda, podczas gdy Serb był mocno zaangażowany przy drugiej bramce.

Ale ostatecznie fani zdecydowali, że nagroda Man of The Match powinna trafić do Daniela Jamesa, który pokonał swojego kolegę z drużyny Fernandesa różnicą zaledwie 60 głosów.