The Athletic: Manchester United jest bliski sfinalizowania przenosin trzech zawodników akademii Derby County

The Athletic Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United jest bliski sprowadzenia trzech zawodników grających aktualnie dla akademii Derby County. Klub z Championship zmaga się z poważnymi problemami finansowymi, więc postanowiono wysprzedać zawodników.

Gracze akademii Derby nie skończyli jeszcze 15. roku życia i najprawdopodobniej dołączą do akademii Manchesteru United za około 750 tysięcy funtów. Klub z Championship rozmawia z zespołami Premier League, aby wypracować jak najlepsze umowy ze strony finansowej.

Istnieją przepisy, które określają odszkodowania należne klubom w przypadku przenosin młodych zawodników do innych zespołów. Bazują one na wzorze, który wylicza sumę odszkodowania na podstawie długości szkolenia w klubie. Jednak “The Rams” postanowiło nie czekać na decyzję trybunału i zdecydowało się negocjować z Manchesterem United.

Jest to dość niecodzienne zdarzenie, że trzech zawodników zamienia jeden klub na drugi. Jednak Derby stara się znaleźć nowe fundusze na łatanie dziury budżetowej. Pamiętajmy, że klub z zaplecza Premier League miał zostać przejęty przez Bin Zayed International, jednak od dłuższego czasu temat przejęcia klubu zanika. Na początku tego miesiąca Liverpool zakontraktował 16-letniego Kaide’a Gordona. Akademia Derby jest uważana za jedną z najlepszych w kraju. Liam Delap, Jayden Bogle oraz Will Hughes są jej absolwentami i odeszli z niej w ostatnich latach za niemałe pieniądze.

Chłopcy dołączą do Kai’a Ronney’a, który również gra w akademii Manchesteru United, lecz w młodszej grupie wiekowej. Uważa się, że cały ruch konsultowano z Waynem Rooney’em w celu uzyskania opinii na temat nowych rekrutów. Jednak klubowi skauci obserwowali zawodników od dłuższego czasu.

Rooney podchodzi do swojej pracy niezwykle poważnie. Ostatnio były napastnik Manchesteru United zwołał spotkanie dla zawodników drużyn u-23 oraz u-18. Anglik chciał powtórzyć wszystkim swoje żądania po tym, jak w niepokojący sposób złagodzono standardy w akademii.

Przeczytaj również:  Fabrizio Romano: Benjamin Sesko latem 2023 roku dołączy do RB Lipsk

“Wazza” powiedział młodym zawodnikom, że mają jeszcze dużo do zrobienia, zanim uwierzą, że coś osiągnęli.

– Jest zainteresowany sytuacją w całym klubie. Od dawna nie mieliśmy takiego szkoleniowca – mówiło źródło The Athletic.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze