David Beckham gratuluje Marcusowi Rashfordowi wyrównania swojego osiągnięcia

manutd.com Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

David Beckham, jedna z legend Manchesteru United, z radością zareagował na kolejne osiągnięcie Marcusa Rashforda, który zrównał się z nim pod względem liczby bramek strzelonych dla Manchesteru United.

Podczas swojej niebywale barwnej kariery, jeden z wychowanków słynnej „Class of ‘92” zdobył 85 bramek w koszulce „Czerwonych Diabłów”. To niezwykłe osiągnięcie zagwarantowało mu 24. pozycję na klubowej liście strzelców.

David Beckham opuścił klub w 2003 roku. Na klubowej liście znajduje się nad byłym kolegą z drużyny Ericiem Cantoną, a pod niesamowitym Lou Macarim. Wszystko jednak wskazuje na to, że nadszedł czas na kolejne zmiany.

Marcus Rashford był bardzo zajęty w obecnym sezonie, między innymi przeskakiwaniem kolejnych szczebli w klubowej liście strzelców. Ominął już Erica, a teraz wychowanek wykonał kolejny krok.

Gol Rashforda w spotkaniu Premier League wygranym 3:1 z Newcastle na Old Trafford oznacza, że zrównał się on w liczbie bramek z Beckhamem i obaj mają ich 85. Z całą pewnością jest to jednak kwestią czasu, kiedy młodszy z Anglików ruszy dalej.

Na oficjalnym klubowym koncie instagramowym zwrócono uwagę na tę zmianę. W sekcji komentarzy odezwał się były skrzydłowy „Czerwonych Diabłów”, gratulując młodszemu koledze.

– Nie sądzę, abyśmy długo posiedzieli tam razem – zażartował David Beckham. – Nie zdawałem sobie sprawy, że strzeliłem tak wiele bramek!

Rashford przyznał wcześniej, że nie przywiązuje zbyt wielkiej uwagi do takich rzeczy. Nie zmienia to jednak faktu, że odpowiedział jednemu z bohaterów swojego dzieciństwa.

– Wyrównując rekord Becksa, dołączyłem to całkiem niezłej ekipy – napisał Marcus na swoim Twitterze.

https://assets.manutd.com/AssetPicker/images/0/0/14/186/965350/MicrosoftTeams_image1614073780392_large.jpg

Swoją drogą, to nie jest pierwszy raz, kiedy David Beckham pogratulował Marcusowi Rashfordowi. W zeszłym tygodniu legendarny skrzydłowy nie krył zadowolenia po tym, jak Marcus znalazł się na okładce magazynu „Time”. Został uznany za „jednego ze 100 liderów, którzy zmienią naszą przyszłość”.

Przeczytaj również:  Sir Alex Ferguson obejmie formalne stanowisko na Old Trafford. Bryan Robson i David Gill kolejnymi członkami nowego think-tanku

Dołączenie do grona „2021 TIME100 Next” jest niezwykłym wyróżnieniem dla wychowankach „Czerwonych Diabłów”. Szczególnie rozpoznawany stał się on po swojej niezwykłej kampanii, walczącej o darmowe posiłki dla dzieci w Wielkiej Brytanii.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze