The Athletic: zespoły Premier League są zainteresowane pozyskaniem zawodnika akademii Manchesteru United

The Athletic Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Powoli zbliżamy się do momentu, kiedy kluby decydują z którym zawodnikiem klubowej akademii warto jest przedłużyć kontrakt. Jest to świetna okazja dla rywali, aby pozyskać niezwykle utalentowanych graczy za bezcen.

Jak podaje dziennikarz The Athletic Laurie Whitwell, wiele zespołów pytało się już o Iestyna Hughesa, który reprezentuje aktualnie barwy zespołu u-18 Manchesteru United. Pozostałe kluby Premier League chcą wykorzystać nadchodzący okres i pozyskać za nie wielkie pieniądze gracza, który prezentuje się jak na razie bardzo dobrze w swojej grupie wiekowej.

Umowa z 18-latkiem wygasa latem i będzie go można pozyskać po wpłacie odszkodowania, jeśli „Czerwone Diabły” nie podpiszą z nim nowej umowy w lecie. Ta sytuacja przykuła uwagę wielu skautów pozostałych zespołów Premier League oraz Bundesligi. Zainteresowanie zawodnikiem wzrosło po tym jak znalazł się na ławce w meczu z Evertonem u-23.

Walijczyk może zaliczyć aktualny sezon do udanych. W 12 meczach rozegranych dla zespołu Neila Ryana, zaliczył jedną asystę i prezentował się bardzo solidnie w grze defensywnej. Jednak pojawia się pytanie, czy zmiana otoczenia nie pomogłaby w rozwoju młodemu zawodnikowi.

Zawodnik dostał powołanie na zgrupowanie reprezentacji Walii u-19, które miało się odbyć w tym miesiącu. Jednak UEFA odwołała spotkania młodzieżowe w tym mecz z Anglią ze względu na pandemię.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze