Wszystkie przypadki kiedy Manchester United kończył rekordowe serie przeciwników

manutd.com Jakub Zieliński

Manchester United zakończył imponującą serię 21 kolejnych zwycięstw Manchesteru City po wspaniałej wygranej 2:0 w niedzielnym spotkaniu derbowym.

Bruno Fernandes otworzył wynik spotkania, skutecznie wykonując rzut karny już w 2 minucie spotkania. Następnie Luke Shaw podwyższył prowadzenie na początku drugiej połowy po świetnym wykończeniu.

To wielkie zwycięstwo dla Manchesteru United przeciwko będącemu w znakomitej formie Manchesterowi City. Historia pokazuje, że „Czerwone Diabły” często sprostają wyzwaniu przerywania długich i rekordowych serii przeciwników.

Przed spotkaniem, poszukaliśmy innych takich przypadków…

Arsenal 2:0 u siebie, 24 października 2004

Dużo zostało już powiedziane o agresywnym podejściu Manchesteru United do tego spotkania. Zwycięstwo „Czerwonych Diabłów” przeszkodziło „the Gunners” w osiągnięciu 50 spotkań bez porażki w Premier League, a zawodnicy Arsenalu podobno przygotowali nawet specjalne koszulki aby świętować ten kamień milowy. Tymczasem, wojowniczy kapitan Roy Keane opuścił to spotkanie z powodu przeziębienia, a tylko bracia Neville’owie zostali ukarani kartkami, podczas gdy trzech zawodników „Kanonierów” zobaczyło żółte kartoniki w tym ekscytującym spotkaniu, które wciąż nie daje spokoju kibicom Arsenalu.

17 minut przed końcem spotkania, Wayne Rooney został przewrócony w polu karnym przez Soya Campbella i pomimo protestów zawodnika, sędzia Mike Riley wskazał na jedenastkę. Ruud van Nistelrooy podszedł do wykonania rzutu karnego i posłał Jensa Lehmanna w złą stronę bramki i nikt nie zapomni jego emocjonalnego krzyku ulgi po tym jak rok wcześniej trafił w poprzeczkę z jedenastego metra w ostatniej minucie spotkania, które mogło zniweczyć niepokonaną kampanię „the Invincibles„.

Rooney, który również zakończył długą serię Arsenalu podczas swojego debiutu w barwach Evertonu, zadał zabójczy cios, posyłając piłkę do siatki po podaniu Alana Smitha, aby w wielkim stylu uczcić swoje 19 urodziny.

Chelsea 1:0 u siebie, 6 listopada 2005

The BluesJose Mourinho byli faworytami do zgarnięcia 3 punktów, ponieważ mieli serię 40 spotkań ligowych bez porażki, kiedy portugalski menedżer odcisnął duże piętno na całej lidze od czasu swojego przybycia z Porto.

Spodziewano się, że podopieczni Sir Alexa Fergusona zostaną przywarci do ściany w 19 rocznicę zatrudnienia szkockiego szkoleniowca na Old Trafford. Darren Fletcher, który został skrytykowany przez Roya Keane’a za swój poprzedni występ przeciwko Middlesbrough, stał się bohaterem za sprawą swojej główki na dalszy słupek Petra Cecha w 31 minucie spotkania, która zapewniła „Czerwonym Diabłom” zwycięstwo.

Van Nistelrooy i Rooney mogli zapewnić drużynie trochę oddechu, ale zamiast tego „the Blues” walczyli ciężko, aby uniknąć dopiero drugiej porażki w lidze pod wodzą Mourinho, a Edwin van der Sar znakomicie wybronił strzał Franka Lamparda.

Manchester City 3:2 na wyjeździe, 9 grudnia 2012

The Citizens” byli niepokonani od 37 spotkań na własnym boisku, bijąc rekord Manchesteru United ustanowiony pomiędzy 1998 a 2000 rokiem, i celowali w obronę tytułu mistrza kraju, który zapewnili sobie w tak dramatycznych warunkach w poprzednim sezonie. Dwie bramki w doliczonym czasie gry przeciwko Queens Park Rangers wyrwały tytuł z rąk podopiecznym Sir Alexa Fergusona.

Manchester United odpowiedział zakontraktowaniem Robina van Persiego, ale to Rooney wpisał się dwukrotnie na listę strzelców w pierwszej połowie tego spotkania. Manchester City otrząsnął się i wyrównał do 2:2 na pięć minut przed końcem, dzięki trafieniom Yayi Toure i Pablo Zabalety. Jednak rzut wolny Van Persiego po rykoszecie od stojącego w murze Samira Nasriego znalazł się w siatce Joe Harta, wywołując szalone świętowanie.

Gol Holendra w oszałamiający sposób zakończył serię Manchesteru City, która rozpoczęła się w grudniu 2010 roku, i w ostatecznym rozrachunku pomógł „Czerwonym Diabłom” odzyskać koronę Premier League.

Arsenal 2:0 u siebie, 24 stycznia 1987

Pierwsze spotkanie przeciwko Arsenalowi pod wodzą Fergusona sprawia, że ​​mecz z 2004 roku wydaje się w porównaniu z nim łagodny. „Kanonierzy” byli w formie – niepokonani od 17 spotkań w Divison One [odpowiednik Premier League] i od 22 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Zachowali w tym czasie 9 czystych kont. Podopieczni George’a Grahama pokonali Manchester United 1:0 na Highbury w dniu otwarcia sezonu, co było jednym z 15 czystych kont w lidze aż do tego spotkania.

Gordon Strachan złamał defensywę przeciwnika w 55 minucie agresywnego spotkania, trafiając do siatki Johna Lukica po podaniu Terry’ego GibsonaDavid Rocastle został wyrzucony z boiska po kopnięciu Normana Whiteside’a, który wcześniej również ujrzał żółty kartonik, a napięcie utrzymywało się dalej, zanim Gibson podwyższył prowadzenie w końcowych minutach, po tym, jak Strachan wypracował mu sytuację.

Po tym spotkaniu, Arsenalowi odpadły koła i ostatecznie zajęli 4 miejsce w lidze, podczas gdy Manchester United zajął 11 miejsce, a menedżer Alex Ferguson zajął się planem odbudowy drużyny.