The Athletic: Ryan Giggs nie poprowadzi reprezentacji Walii na najbliższym zgrupowaniu

The Athletic Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Legenda Manchesteru United, Ryan Giggs jest aktualnie selekcjonerem seniorskiej kadry narodowej Walii. Jak się okazuje Walijczyk nie poprowadzi swojej drużyny w nadchodzących meczach kwalifikacyjnych do Mistrzostw Świata.

Giggs nie zasiadł na ławce trenerskiej reprezentacji Walii od momentu aresztowania pod zarzutem napaści na swoją byłą partnerkę oraz inną osobę. Walijczyk zaprzeczył stawianym mu zarzutom, a jego zawieszenie zostało przedłużone do 1 maja.

Kto zajmie jego miejsce?

Robert Page poprowadzi kadrę narodową Walii w następnych trzech meczach (z Belgią, Meksykiem oraz Czechami) rozgrywanych w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Świata. 

Jego asystentem będzie Albert Stuivenberg, który pełnił już tą rolę w poprzednich spotkaniach jeszcze za kadencji Giggsa.

Przed przerwą na rozgrywki klubowe Walijczycy pokonali Finlandię i Republikę Irlandii oraz zremisowali ze Stanami Zjednoczonymi.

Jak odniósł się do tego FAW?

– Związek Piłki Nożnej w Walii (FAW) oraz Ryan Giggs zgodzili się na odsunięcie aktualnego selekcjonera reprezentacji w nadchodzących spotkaniach. Kadra powołanych piłkarzy zostanie ogłoszona w poniedziałek 15 marca. FAW nie chce komentować zaistniałej sytuacji.

Inne zmiany w FAW

Ogłoszono, że dyrektor generalny Jonathan Ford ustąpi ze stanowiska pod koniec tego miesiąca.

Ford pełnił tą funkcję od 2009 roku, a 22 lutego przeprowadzono głosowanie o wotum nieufności wobec niego.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze