“MEN”: wschodząca gwiazda akademii Manchesteru United zapewnia awans swoim kolegom

MEN Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

“Młode Czerwone Diabły” awansowały do trzeciej rundy FA Youth Cup. Manchester United pokonał Salford 2:0 i najprawdopodobniej zmierzy się z Liverpoolem w kolejnej fazie rozgrywek.

Manchester United pokonał w wyjazdowym spotkaniu Salford City 2:0 i zapewnił sobie miejsce w trzeciej rundzie FA Youth Cup. W następnej fazie rozgrywek zawodnicy klubowej akademii “Czerwonych Diabłów” zmierzą się z kimś z pary Liverpoool – Sutton City.

Warunki na Peninsula Stadium nie były najkorzystniejsze, jednak z czasem zawodnicy u-18 Manchesteru United urośli w pewność siebie i ograli swoich rywali.

Daniel Gore otrzymał świetne podanie od Iestyna Hughesa i umieścił piłkę w siatce rywali, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Bramkę na 2:0 zdobyła najnowsza gwiazda klubowej akademii, Charlie McNeill, który po świetnej indywidualnej akcji pokonał defensorów rywali.

Charlie McNeill był niewidoczny przez większą część spotkania, jednak młody napastnik potrzebował tylko jednej okazji, aby ograć obrońcę rywali i umieścić piłkę w bramce.

– Nadal jestem w szoku. Wygraliśmy i awansowaliśmy do kolejnej rundy. W tym sezonie strzeliłem już 15 bramek, jednak większość z nich zawdzięczam moim kolegom z zespołu. Pomagają mi, stwarzając tyle sytuacji.

– Zdobyłem naprawdę ładną bramkę w meczu wyjazdowym, jednak mogłem zdobyć jeszcze jedną. Jestem lekko zły na siebie, ponieważ zmarnowałem okazję do zdobycia kolejnego gola.

– Uwielbiam grać dla Manchesteru United, jest to niesamowite przeżycie.

– Jestem fanem Manchesteru United, zadomowiłem się tutaj i naprawdę kocham ten klub.

– Chcemy dojść jak najdalej. W następnej rundzie możemy trafić na Liverpool, będzie to mecz derbowy, więc jesteśmy jeszcze bardziej zmotywowani.

– Mam nadzieję, że zrobimy wszystko, aby zajść jak najdalej. Mamy szansę pokonać Liverpool i zaznaczyć dominację w starciu derbowym.

Niepodważalnie bramka Charliego McNeilla była punktem kulminacyjnym tego spotkania, jednak warto jeszcze wyciągnąć poza szereg Iestyna Hughesa oraz Charliego Savage’a, którzy rozegrali naprawdę udane zawody.

Najnowszy nabór do zespołu u-18 Manchesteru United zapowiada się niezwykle dobrze, jednak czas jeszcze pokaże czy przebiją się do seniorskiego zespołu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze