Q&A z Ole Gunnarem Solskjaerem przed meczem z West Hamem United – cz. I

manutd.com Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Zatłoczony charakter sezonu 2020/21 oznacza, że ​​Ole Gunnar Solskjaer nieustannie rozmawia z mediami, jednak w ten weekend norweski szkoleniowiec odpowiedział na pytania kibiców Manchesteru United z całego świata.

Menedżer usiadł w kompleksie szkoleniowym w piątek po południu i odpowiedział na najlepsze z tysięcy przesłanych pytań. Solskjaer otwiera się na różne tematy.

Q&A z Ole Gunnarem Solskjaerem – treść oryginalna

Milan M, z Republiki Południowej Afryki | Cześć Ole, moje pytanie brzmi: czy masz jakieś rytuały przed meczem jako menadżer? Wiemy, że gracze zawsze mają pewne rzeczy, które robią, chcę wiedzieć, czy menedżer też je ma?

– Muszę powiedzieć, że to dobre pytanie Milan. To nie jest coś, o czym myślę. Kiedy byłem graczem, tak naprawdę nie zastanawiałem się, co robi sir Alex przed meczem lub inni menedżerowie. To najgorszy czas. Wszystko przygotowałeś, chcesz, aby gra się rozpoczęła, a zawodnicy wyszli i byli gotowi. Oni wychodzą na rozgrzewkę, ale zwykle mnie tam nie ma. Po prostu wracam do swojego biura, siadam i próbuję znaleźć czas dla siebie. Czasami w telewizji jest kilka meczów, które mogę podejrzeć, ale większość czasu po prostu poświęcam na myślenie: “Co muszę zrobić?”. Myślę o tym, czy coś się stanie, jeśli ten gracz odniesie kontuzję, jeśli coś się stanie w meczu. To tylko przygotowanie do gry. Nic poza tym.

Noah H, z Kanady | Przez cały rok będziesz jeść dania tylko z jednej kuchni. Którą kuchnię wybierasz i dlaczego?

– Muszę powiedzieć Noah, że będzie to włoskie jedzenie. Powinienem urodzić się we Włoszech! Uwielbiam makaron, uwielbiam kuchnię włoską. Włoskie jedzenie, tak.

Ava M, z USA | Jaką radę dałbyś młodemu zawodnikowi, przed którym długa regeneracja po poważnej kontuzji?

– Mam nadzieję, że to nie chodzi o twoją kontuzję Ava, ale jeśli mam udzielać porad młodym kontuzjowanym zawodnikom: nie spiesz się i bądź cierpliwy. Masz dużo czasu, aby wrócić do gry w piłkę. Masz przed sobą tak wiele lat i poświęcenie dodatkowego tygodnia lub miesiąca na regenerację jest ważniejsze niż pośpiech. Powrót za wcześnie może przynieść skutek odwrotny do oczekiwanego. Miałem to szczęście, że tak naprawdę nigdy nie miałem poważnych kontuzji, dopóki nie skończyłem 30 lat, ale wtedy już byłem na etapie, kiedy byłem cierpliwy i wiele zrobiłem w swojej karierze. Czułem, że dostanę tyle czasu, ile potrzebuje, ale może nie jest to łatwe, jeśli masz 10, 15, 16, 17 lat i desperacko chcesz się wykazać. Nie spiesz się, słuchaj porad, upewnij się, że masz fizjoterapeutów lub personel medyczny, któremu ufasz i postępuj zgodnie z programem. Żadnych półśrodków, po prostu postępuj zgodnie z programem.

Brant J, z USA | Czy jest zawodnik, z którego postępów w tym sezonie jesteś dumny?

– Kolejne dobre pytanie, Brant! Muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z całego zespołu, że się poprawiliśmy. Osoby, które się wyróżniają, trudno powiedzieć. Myślę, oczywiście, że obserwowanie postępów Luke’a Shawa jest świetne dla nas wszystkich. Wiemy, do czego jest zdolny. Bruno Fernandes, który również ciągle się poprawia. Przyszedł do klubu i wywarł ogromny wpływ. Marcus Rashford staje się lepszym graczem i człowiekiem. Scott McTominay strzela gole. Mógłbym tak wymieniać pozycja po pozycji, ale dobre pytanie. Jestem zachwycony podejściem i nastawieniem wszystkich. Poprawiają się w różnych aspektach. Niektórzy poprawiają się bardzo szybko i utrzymują wysoką formę, jednak uważam, że cały zespół poczynił postępy.

Amil S, z Wielkiej Brytanii | Który zawodnik przypomina ci siebie jako gracza United?

– Znowu dobre pytanie! Dzięki Amil za to pytanie. Jest tak wiele rzeczy. To zależy od mentalności, od nastawienia. Czy chodzi o atrybuty techniczne? Myślę, że Mason Greenwood jest tym, który najbardziej przypomina mi siebie. Kończy akcje, strzela gole. Powinniśmy się zmierzyć, ja i on, aby zobaczyć, kto jest najdokładniejszym graczem!

Aman N, z Indii | Kto jest teraz najzabawniejszą osobą w zespole?

– Dobre pytanie Aman. Nie przebywam w szatni zbyt często, więc nie mogę powiedzieć, kto jest najzabawniejszy, rzuca dowcipami. Ale tworzymy dobrą szatnię i niezłą grupę chłopaków. Czasami widzisz, jak chłopcy śmieją się, żartują i tańczą na Instagramie, więc w obozie panuje dobry nastrój. Wszyscy są na różnych etapach i prawdopodobnie najbardziej pewnymi siebie są Paul Pogba i Eric Bailly. Są dość żywiołowi w szatni i poza nią. Prawdopodobnie są zabawniejsi, gdy nie ma menedżera, ponieważ moja osoba sprawia, że gracze stają się poważniejsi.

Mark E, z Irlandii | Kim wolisz być: menadżerem United czy piłkarzem United?

– O Mark, każdego dnia tygodnia chciałbyś być młody i grać w piłkę nożną bez względu na wszystko. To najlepszy czas w Twoim życiu, ale czas tyka dla wszystkich, zegar tyka, więc jestem naprawdę bardzo zadowolony z bycia menadżerem, ale myślę, że każdy chce być młody i zdrowy oraz móc strzelać gole dla Man United. Jednak muszę powiedzieć, że jestem dumny, że siedzę na tym miejscu i widzę, jak chłopcy się rozwijają i próbują zdobyć dla nas trofea ”.

Adam G, z Wielkiej Brytanii | Gdybyś mógł wybrać legendę United do swojego obecnego składu, kogo byś wybrał i dlaczego?

– Adam, świetne pytanie. Grałem z kilkoma piłkarzami, których chciałbym oczywiście mieć w swoim zespole. Bardzo chętnie sprowadziłbym Roya Keane’a, ale nie jestem pewien, czy mógłbym nim zarządzać. Jednak gdybym mógł podpisywałbym z nim codziennie nowy kontrakt. Roy wywierał ogromny wpływ na zespół, ale z drugiej strony grałem z Cristiano Ronaldo, który był najlepszym graczem na świecie obok Messiego przez ostatnie 10-15 lat, więc Cristiano. Na pewno wziąłbyś go do swojego zespołu.

George CC, z Wielkiej Brytanii | Zawsze słyszymy o DNA United, jednak który składnik tego DNA jest dla ciebie najważniejszy?

– Bardzo dobre pytanie, George. Wyglądasz na prawdziwego kibica United, który jest dociekliwy i chce dowiedzieć się o nas więcej. Dla mnie podstawową wartością jest bycie dobrym człowiekiem. Być głodnym, uczyć się, być pokornym i pracowitym, ale także umieć wyrazić swój talent. Wiesz, chcemy grać szybko, atakując graczami, którzy kochają ten sport, niczego się nie boją, wykazują się odwagą i pokazują swoje umiejętności, za które tak wielu naszych fanów płaci, aby przyjść i obejrzeć to w ich wykonaniu w każdą sobotę lub środę. Dlatego myśl pozytywnie, pokaż swoje umiejętności, ale zawsze ciężko pracuj.

Sharon HM, z Nigerii | Gdybyś miał wybrać drużynę pięcioosobową spośród graczy, z którymi grałeś, w tym siebie, kto by się pojawił?

– Cześć Sharon, dobre pytanie, już cofam się o kilka lat wstecz. Skoro byłbym w składzie, strzeliłbym gole, więc nie musiałbym zabierać zbyt wielu napastników. Chciałbym mieć Becksa[DavidaBeckhama],Scholesy’ego[PaulaScholesa], Giggsy’ego [Ryana Giggsa], więc mamy jeden, dwa, trzy, ja, cztery. Potrzebujemy również bramkarza, więc może to być zbyt wielu ofensywnych graczy. Jaap Stam w obronie. On jeden wystarczy w linii defensywnej, a bramkarzem prawdopodobnie byłby Edwin van der Sar ze swoimi umiejętnościami piłkarskimi, więc Edwin, Jaap, Becks po prawej, Giggs po lewej i ja z przodu. Może formacja 1-2-1? To trochę niesprawiedliwe w stosunku do Scholesa, Keane’a, Ronaldo i Wayne’a Rooneya, ale to prawdopodobnie zespół, który bym wybrał.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze