Raport z Włoch: Lazio chce wykupić Andreasa Pereirę po zakończeniu obecnego sezonu

Sport Witness Marcin Polak Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Andreas Pereira przebywa obecnie na wypożyczeniu w Lazio, jednak nie może wywalczyć sobie gry w pierwszym składzie i zaliczył tylko dwa starty w lidze i Coppa Italia w tym sezonie.

Drużyna Serie A zachowuje możliwość pozyskania pomocnika na stałe po zakończeniu sezonu. Lazio musiałoby wpłacić na konto Manchesteru United 25 milionów euro.

Wcześniejsze raporty wskazywały, że “Biancocelesti” nie zatrzymają zawodnika “Czerwonych Diabłów” po okresie wypożyczenia. Pereira rozegrał w Rzymie 563 minuty w 23 występach.

W zeszłym tygodniu Citta Celeste i La Lazio Siamo Noi poinformowały, że 25-latek wróci do Manchesteru United po tej kampanii. Dzisiejszy raport La Lazio Siamo Noi wyjaśnia, że ​​„ocenia się odkupienie Andreasa Pereiry”, ale pod dwoma warunkami.

Przed dołączeniem do klubu ze stolicy Włoch zainteresowanie piłkarzem wykazywało Napoli. Pereira „chciał Lazio od samego początku”, dlatego wybrał włoski klub stołeczny zamiast Neapolu.

Pomimo braku regularnej gry, „celem” Lazio jest zatrzymanie go, prawdopodobnie za opłatą niższą niż ustalona (25 milionów euro) między dwoma klubami zeszłego lata. Pomocnik również podziela to samo pragnienie i jest gotów obniżyć swoje żądania płacowe.

Pomocnik nie może narzekać na brak ofert, ponieważ Atalanta i Napoli obserwują jego sytuację w Rzymie. Jego „talent nie przeszedł niezauważony”, ponieważ zespół Gian Piero Gasperiniego wpisał jego nazwisko na listę celów transferowych.

Jednak pragnieniem Lazio i Pereiry jest kontynuowanie pracy po tym sezonie, ponieważ klub i dyrektor sportowy Igli Tare „mocno w niego wierzą”. Chociaż pomocnik w Rzymie jest zaledwie zmiennikiem, Manchester United nadal postrzega go jako “pożądanego gracza i jeszcze nie zdecydowano o jego przyszłości”.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze