Oficjalnie: Nicky Butt odchodzi z Manchesteru United

manutd.com Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Nicky Butt postanowił ustąpić z aktualnego stanowiska, aby poszukać nowych wyzwań na rynku pracy. Anglik przez ostatnie dziewięć lat pracował w klubowej akademii w dziale szkolenia oraz rozwoju zespołu.

Z tej okazji Manchester United chciałby życzyć wszystkiego co najlepsze swojemu byłemu już pracownikowi na dalszej ścieżce kariery. Klub chciałby również podziękować za wkład jaki Butt wniósł do klubowej akademii.

Anglik odegrał główną rolę w przebudowie akademii Manchesteru United i właśnie dzięki niemu tylu utalentowanych trenerów oraz innych specjalistów może współpracować z młodzieżą z Old Trafford.

Marcus Rashford, Scott McTominay, Axel Tuanzebe, Dean Henderson oraz Mason Greenwood są tylko częścią ogromnej grupy zawodników, którzy dostąpili zaszczytu pracy z Buttem w klubowej akademii. Właśnie dzięki niemu Manchester United ponownie znany jest ze świetnego pionu szkolenia młodzieży.

– Zaczynałem w klubowej akademii i rozegrałem prawie 400 spotkań dla seniorskiej drużyny Manchesteru United. Powrót na Old Trafford oraz możliwość pracy z tutejszą niezwykle utalentowaną młodzieżą, spełniły mnie – mówił Butt.

– Jestem dumny z pracy pracowników klubowej akademii, ponieważ zapewniają najlepsze warunki do osiągnięcia maksimum swoich możliwości. Potwierdzają to również sami absolwenci naszej akademii.

– Kiedyś już to przeżywałem. Nie jest tak łatwo odejść z Manchesteru United, ale wydaje mi się, że muszę poszukać sobie nowego wyzwania na rynku. Nie mogę się doczekać, aby w nowym środowisku zaprezentować moje doświadczenie.

Ole Gunnar Solskjaer w rozmowie z klubowymi mediami postanowił pożegnać swojego byłego już współpracownika i życzył mu szczęścia w nowej pracy.

Nicky aż sześciokrotnie wygrywał ligę oraz grał w drużynie, która zdobyła potrójną koronę, więc na zawsze pozostanie legendą Manchesteru United. Te osiągnięcia umożliwiły mu stanie się prawdziwą inspiracją dla zawodników grających w klubowej akademii.

– Będziemy za nim tęsknić, ale Nicky wie, że zawsze będzie mile widziany na Old Trafford.

– Pracowałem z Nicky’im przez ostatnie pięć lat i muszę powiedzieć, że praca z nim była zaszczytem dla mnie. Był kluczowym elementem przebudowy naszej akademii, a fakt, że sam jest jej absolwentem przypomina wszystkim, że dzięki ciężkiej pracy można wiele osiągnąć – mówił szef klubowej akademii Nick Cox.

– Nie jest nam łatwo, ale zapewniamy, że będziemy kontynuować pracę Butta. Nadal będziemy współpracować z młodymi zawodnikami. Chcemy, aby zainspirowali się jego historią. Naszym celem jest udowodnić im, że w kilka lat można awansować z akademii do pierwszego zespołu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze