Marcus Rashford opuścił zgrupowanie reprezentacji Anglii i powrócił do klubu

manutd.com Marcin Polak

Marcus Rashford nie zagra w żadnym spotkaniu eliminacji do Mistrzostw Świata w Katarze – potwierdziło FA.

Rashford przyjechał na zgrupowanie reprezentacji z kontuzją, która nie pozwoliła mu wystąpić w wygranym 5:0 meczu z San Marino. Po tym spotkaniu zdecydowano, że napastnik będzie kontynuował rehabilitację w klubie.

W związku z tym Marcus Rashford nie będzie rywalizować z nadchodzących meczach z Albanią w Tiranie w niedzielę i Polską na Wembley trzy dni później.

Marcus zszedł z boiska w przerwie w wygranym 1:0 meczu Ligi Europy z AC Milanem 18 marca i nie wystąpił w kolejnym spotkaniu FA Cup z Leicester City.

Mecz z “Lisami” był dopiero drugim meczem Manchesteru United w całym sezonie, w którym Marcus Rashford nie pojawił się na boisku. Pierwsza taka sytuacja miała miejsce w wygranym 1:0 spotkaniu z West Hamem United wcześniej w tym miesiącu.

“Synowie Albionu” spokojnie pokonali San Marino nawet bez Marcusa, dzięki dwóm golom Dominica Calvert-Lewina i trafieniom Jamesa Warda-Prowse’a, Raheema Sterlinga i Ollie Watkinsa.

Wypożyczony do West Hamu pomocnik Jesse Lingard rozegrał pełne 90 minut i asystował przy drugiej bramce Calverta-Lewina, podczas gdy Dean Henderson, Harry Maguire i Luke Shaw cały mecz obejrzeli z ławki rezerwowych.