The Athletic: Q&A o Manchesterze United

Źródło:The Athletic

Dziennikarze The Athletic odpowiadają na pytania czytelników dotyczące Manchesteru United. Tematami rozmów są obecne problemy kadrowe “Czerwonych Diabłów”, plany transferowe klubu z Old Trafford, a także przyszłość Ole Gunnara Solskjaera jako menedżera.

Artykuł Laurie Whitwell i Carla Anki dla The Athletic – treść oryginalna

Poprosiliśmy was o palące pytania na temat Manchesteru United i nie zawiedliście. Jak zawsze dziękujemy za wasze zaangażowanie. W celu ułatwienia czytania i odpowiedzi jak na największą liczbę pytań, podzieliliśmy odpowiedzi na kilka kategorii.

Mamy nadzieję, że spełniliśmy wasze oczekiwania!

Transfery

W obecnym stanie świata futbolu, nawet gdybyśmy zdecydowali się na czystki, czy istnieje realistyczna szansa, że znajdą się jacyś chętni na takich zawodników jak David de Gea i Anthony Martial, biorąc pod uwagę kwotę transferów, pensje zawodników i formę w jakiej się znajdują? Czy zatrzymamy ich tylko dlatego, że w przeciwnym razie musielibyśmy ich po prostu oddać? Ich akcje nie stoją wysoko, prawda? – Martin M.

– W najmilszy możliwy sposób, Martin – wszyscy w światowym futbolu tego lata będą spłukani.

– Przed pandemią COVID-19 i lockdownami, Manchester United inkasował 4 miliony funtów z każdego domowego dnia meczowego – zwykle 110 milionów funtów rocznie. Cały ten dochód został praktycznie wymazany. Ponad rok gry za zamkniętymi drzwiami dotknie wszystkich w światowym futbolu. W poprzednim letnim oknie transferowym, często miał miejsce jeden ruch, który doprowadzał do kilku mniejszych transakcji odbijających się echem w całej Europie. Tegoroczne letnie okno transferowe może pójść w ślady tego z 2020 roku. Będzie jeszcze więcej negocjacji i niechciani gracze zdecydują się kuć żelazo póki gorące w swoich klubach.

– Jeśli – i to wielkimi literami i pogrubioną czcionką JEŚLI – Manchester United ruszy na zakupy, Diogo Dalot i Jesse Lingard są najbardziej prawdopodobną opcją sprzedaży. Klub będzie otwarty na oferty za Phila Jonesa, któremu pozostały dwa lata kontraktu, ale jego liczba kontuzji nie wskazuje, że byłaby to duża kwota. Decyzja, czy skorzystać z klauzuli przedłużającej o rok umowę Juana Maty, nie została jeszcze podjęta. Sergio Romero odejdzie, zwalniając około 100 tysięcy funtów tygodniowo z pensji zawodników. Umowa Lee Granta również wygasa.

– Pensja De Gei, przekraczająca 375 tysięcy funtów tygodniowo, oznacza, że ​​tylko kilka klubów może sobie na niego pozwolić. Zainteresowanie Paris Saint-Germain nie ustępuje, a Manchester United będzie musiał podjąć decyzję w sprawie sytuacji bramkowej zważywszy na fakt, że Dean Henderson mocno walczy o pozycję nr 1. Martial jest również dobrze wynagradzany, około 240 tysięcy funtów tygodniowo, więc pula potencjalnych nabywców jest również niewielka.

Czy przy nowej strukturze zarządzania, proces transferowy będzie odbywał się na linii Judge-Murtough-Woodward-Joel Glazer czy Woodward-Murtough-Judge? – Webber W.

– Omówiliśmy nowe role administracyjne Johna Murtougha i Darrena Fletchera, ale pominięto kluczową postać. Ole Gunnar Solskjaer będzie odgrywał kluczową rolę przy każdej rekrutacji.

– Opinia menedżera Manchesteru United ma poważne znaczenie. Proponowana przez ciebie linia jest zasadniczo poprawna, Webber. Joel Glazer jest na szczycie, ustalając budżet i codziennie rozmawiając z Edem Woodwardem, który następnie rozmawia z Murtoughiem i Solskjaerem. Pomiędzy nimi, przy zaangażowaniu Fletchera w celu wniesienia ekspertyzy technicznej, potencjalne transfery zostaną ustalone i przeprowadzane.

– Warto wyjaśnić, że Matt Judge jest wyłącznie odpowiedzialny za negocjowanie opłat i wynagrodzeń z klubami i zawodnikami. Murtough będzie teraz prowadził więcej rozmów z agentami, przejmując to zadanie od Judge’a i Woodwarda. Robił to na poziomie akademii, teraz presja wędruje na zaopatrzenie pierwszej drużyny.

Taktyka

Dlaczego Manchester United nie ma trenerów odpowiedzialnych za stałe fragmenty gry, wyrzuty piłki z autu i obronę? – Szeryf A

– Wygląd sztabu szkoleniowego może być czasami trudna do przeanalizowania. To powiedziawszy, trener bramkarzy Richard Hartis pomaga w trenowaniu obrony stałych fragmentów gry. Nie ma trenera defensywnego, ale przed meczami Kieran McKenna prowadzi z drużyną ćwiczenia defensywne podczas rozgrzewki.

– Manchester United nie ma trenera odpowiedzialnego za wyrzuty piłki z autów i, jak wyszczególnił Michael Cox, ich podejście zarówno do obrony, jak i wyrzutów autów może być swobodne. Zdarzały się chwile, w których Scott McTominay wziął się na siebie odpowiedzialność za wydawanie poleceń kolegom z drużyny podczas obrony wyrzutów z autu. Jednak jest to obszar, w którym Manchester United może się poprawić.

Jak wielokrotnie widzieliśmy w tym sezonie, ilekroć Solskjaer wprowadza kilka zmian do wyjściowej jedenastki (do tej, którą można by uznać za jego „preferowaną drużynę”), poziom występów niezmiennie spada – czasami do całkiem, szczerze mówiąc, przerażających standardów. Najlepszym przykładem jest niedzielna przegrana z Leicester City. Czemu to przypisujemy? – Steven A.

– Manchester United ma koślawy skład i chociaż jest wystarczająco dużo zawodników, aby zmieścić się w preferowanej przez menedżera formacji 4-2-3-1, istnieją braki na kluczowych pozycjach (na przykład, jedna kontuzja Aarona Wan-Bissaki i obrona jest jeszcze bardziej niepewna).

– Jest to problem przewijający się od czasów Solskjaera jako tymczasowego menedżera ponad dwa lata temu. Ten problem zwykle pojawia się późną zimą/wczesną wiosną każdego sezonu, a nasza teoria jest następująca:

 1. Menedżer nie ufa zmiennikom, aby dać im 20-30 minut na zamknięcie spotkania co…
 2. Znaczy, że daje więcej minut kluczowym zawodnikom, którzy mogliby odpoczywać a następnie…
 3. Ci zawodnicy starają się grać pomimo kontuzji, jednak ostatecznie odbija się to na poziomie ich występów, albo dochodzi do tego, że nie mogą kontynuować gry, co…
 4. Tworzy sytuacje, w których ci sami gracze, którym nie ufano w zamykaniu spotkań, są proszeni o ich rozpoczęcie.

– Ogólnie rzecz biorąc, ten zespół prosi swoich atakujących graczy, aby interpretowali swoje role w ataku tak, jak sobie życzą (być może z pragnienia Solskjaera, aby mieć płynny, ciągle zmieniający się atak), jednocześnie prosząc defensywnych zawodników o wzięcie osobistej odpowiedzialności za ich pojedynki jeden na jednego i wzajemną komunikację. Prawdopodobnie dlatego łatwiej jest wkomponować się w zespół zawodnikom takim jak Daniel James, niż, powiedzmy, obrońcy Axelowi Tuanzebe.

Solskjaer musi znaleźć odpowiedni system, żeby problem przestał się powtarzać.

Obrona

Czy historia Bailly’ego ma jakieś ręce i nogi? – Srinjay M

– To odnosi się do zgłaszanych frustracji Erica Bailly’ego w związku z jego minutami i przeświadczenia, że nigdy nie będzie graczem pierwszego wyboru w Manchesterze United pod wodzą Solskjaera. W ostatnim odcinku podcastu Talk Of The Devils, Andy Mitten mówił o poprzednich konfliktach Bailly’ego z Jose Mourinho spowodowanych minutami zawodnika w pierwszym zespole. Chęć regularnych występów wpływa na jego nastrój. The Athletic wierzy, że ​​obrońca pozostaje oddany Manchesterowi United i chce walczyć o swoje miejsce, ale wybór Victora Lindelofa przeciwko AC Milanowi w zeszłotygodniowym meczu Ligi Europy okazał się ciosem.

– Trwają rozmowy w sprawie przedłużenia kontraktu zawodnika, który wygasa w 2022 roku, ale gracz rozważa swoje opcje.

Henderson gra znacznie dalej od linii bramkowej niż De Gea, co pomaga utrzymać linię, a także zgarniać piłki z tyłu. To dramatycznie zmienia sposób, w jaki gramy. Czy to tylko ja, czy też widzicie to tak wyraźnie? – Karan R.

– W pierwszym meczu z AC Milanem był moment, w którym Henderson kazał Bailly’emu przesunąć się kilka jardów do przodu, co pomogło obrońcy zrównać się z resztą linii defensywnej i pozwoliło Manchesterowi United ustawić pułapkę ofsajdową. To proste instrukcje, ale w styczniowym zwycięstwie Manchesteru United nad Fulham widzieliśmy, co się dzieje, gdy zawodnik nie otrzyma takich instrukcji: De Gea i Bailly milczeli, gdy nie mieli posiadania piłki, a Ademola Lookman zakradł się by zdobyć bramkę. W tym czasie Solskjaer przyznał, że jego zespół „nie bawi się w spalone”.

– Zamieniając De Geę na Hendersona, Manchester United nie tylko ma bardziej proaktywnego bramkarza, pewnego siebie również poza własnym polem karny…

– … ale mają też bramkarza, który jest bardziej komunikatywny z obrońcami przed nim, co pozwala Manchesterowi United na używanie pułapek ofsajdowych i nie tylko. Po meczu w Mediolanie zapytaliśmy Solskjaera o wydawane przez Hendersona rozkazy. Menedżer Manchesteru United uśmiechnął się krzywo i powiedział: ,,Oczywiście, że chcesz naciskać, ale chodzi o znalezienie odpowiedniego momentu. Na boisku treningowym nie mamy zbyt wiele czasu, aby pracować nad drobnymi szczegółami, ale staramy się je nadrabiać”.

Środek pola

Czy jest jakiś przełom w plotkach, że Donny van de Beek opuści klub latem? Wygląda na to, że obiecano mu jedną rolę, a potem dano mu inną. Słyszeliśmy Mike’a Phelana, który wypowiedział się o tym, jak postrzegali go jako dodatkową opcję ataku, ale nie widzieliśmy, żeby został wdrożony pod tym względem. – Jack D.

Van de Beek nie miał najłatwiejszego pierwszego sezonu, ale wątpimy, że odejdzie tak szybko.

– „On się nie martwi. Oczywiście chce grać w każdym spotkaniu. Ale nie martwi się, że nie odniesie sukcesu” – powiedział Ronald de Boer, holenderski trener w byłym klubie Van de Beeka, Ajaxie, w wywiadzie dla Talksport w zeszłym tygodniu. – ,,W ogóle nie panikuje, powiedział menedżerowi, że jest bardzo szczęśliwy, ponieważ klub jest jednym z najlepszych pod względem tego, jak go traktują. Czuje się kochany.”

Przeczytaj również:  Diogo Dalot: chcę dalej grać, chcę dalej dawać z siebie wszystko

Van de Beek jest w interesującym miejscu: początkowo podpisał kontrakt, aby dzielić się minutami z Bruno Fernandesem i Paulem Pogbą (nie przestrzenią), jednak rozpoczął tylko jedną czwartą meczów Manchesteru United w tym sezonie (12 z 47), a tylko 2 z 29 w Premier League. Pomijając debiutancki gol przeciwko Crystal Palace, wyglądał na trochę zagubionego w obliczu ciągłych pytań o swoją najlepszą pozycję (jako nr. 10, a nie jako, grająca od pola karnego do do pola karnego „ósemka,” i wygląda najsłabiej na pozycji głęboko ustawionej „szóstki.”) i jego możliwościami na przyszłość.

Jak myślicie, jakich atrybutów Manchester United powinien szukać u defensywnego pomocnika, biorąc pod uwagę wieści o budżecie, przez który prawdopodobnie nie będą w stanie wybrać wszechstronnego, elitarnego gracza? Czy James Garner powinien być brany pod uwagę w tej roli w przyszłym sezonie? – Edycja specjalna T

– Powinni szukać walczącego oraz potrafiącego przechwytywać i „zatrzymywać” zawodnika. Prawie każda drużyna z aspiracjami do Ligi Mistrzów ma zawodników, którzy świetnie sobie radzą w tych aspektach.

– Manchester City ma Fernandinho, dla Liverpoolu jest to FabinhoWilfred Ndidi robi to w Leicester CityTottenham Hotspur ma Pierre-Emile’a Hojbjerga, a Everton może poszczycić się dwoma: Abdoulay Doucoure i Allan. Chelsea oczywiście może pochwalić się najlepszym graczem na świecie w postaci N’Golo Kante. Manchester United ma McTominaya, który ma słabe punkty w wyprowadzaniu ataków i wygląda lepiej w roli atakującego pomocnika od pola karnego do pola karnego. Ma także Freda, który jest bardzo niekonsekwentny, gdy jest w posiadaniu piłki, i Nemanję Maticia, który ma 32 lata i jest daleko od swojej szczytowej formy z Chelsea.

– Manchester United potrzebuje, aby ich defensywny pomocnik był wystarczająco mobilny. Jego zadaniem powinno być panowanie w środkowej części boiska, a także powinien posiadać umiejętności w odbiorze i przechwytach, aby odnotowywać niezbędne odbiory, dzięki którym będą mogli grać szybki i atakujący futbol. Byłoby to bonusem, gdyby wspomniany gracz był również zdolny do zagrywania podań przeszywających linię, ale można to nadrobić, w zależności od tego, kto znajdzie się obok niego w formacji 4-2-3-1 (zawodnik ten nie musi być świetnym podającym, jeśli Pogba zostanie. Jeśli ten zawodnik będzie dobrym przecinakiem, Van de Beek stanie się realną opcją do partnerstwa w środku pomocy).

Przeczytaj również:  Juan Mata uzyskuje już kolejne licencje trenerskie

– We Francji, Niemczech i Holandii jest wielu utalentowanych młodych defensywnych pomocników, ale żaden z nich nie gra na poziomie Fabinho czy Fernandinho. Tę pozycję może zająć Jude Bellingham lub Moises Caicedo albo, jak sądzi wielu fanów, w przyszłości może to być Declan Rice.

Atak

Jakieś spostrzeżenia na temat zmagań Martiala? To był dziwny sezon, ale to naprawdę duży spadek formy w porównaniu z poprzednim sezonem. Zastanawiam się, czy jest dobrze zarządzany, czy ma problemy z taktyką, czy jest całkowicie pozbawiony pewności siebie, czy po prostu nie idzie mu w drużynie, ponieważ jest ciągle w niej i poza nią? – Ameya A

– Spadek formy Martiala był niefortunny, a także niewiele osób w klubie było w stanie do przewidzieć. Omówiliśmy jego problemy w styczniu i doszliśmy do wniosku, że jego wykończenie, wcześniej największa siła Francuza, nie jest na tym samym poziomie co kiedyś.

– W rezultacie, na pierwszy plan wysunęły się jego słabości (brak intensywności w akcjach obronnych oraz niezręczne ustawianie się bez piłki).

Martial od tamtej pory nie poprawił formy, a jego inna sekretna umiejętność, sprint, którym udaje mu się wygrać faule, gdy traci piłkę, również wydaje się słabnąć. Z tego powodu, może być lepszy jako opcja z ławki do końca sezonu, oczywiście gdy wszyscy są w zdrowi.

– Nie sądzimy, że Manchester United planuje się go pozbyć. Wygląda na to, że Solskjaer słusznie przyznaje, że może zyskać znacznie więcej, jeśli sprawi, że Martial będzie w dobrej formie i znów będzie strzelał, zamiast polegać na nieregularnym rynku transferowym w celu zastąpienia go.

Czy widzicie możliwość, że Manchester United walczy o Dominica Calvert-Lewina latem, kiedy Erling Haaland nieuchronnie trafia do Manchesteru City? – Luke A.

– To zabawne pytanie, nie dlatego, że uważamy, że Calvert-Lewin jest na radarze Solskjaera, ale dlatego, że bardzo łatwo jest wyobrazić sobie, jak pojawia się na liście życzeń Sir Alexa Fergusona, jeśli nadal byłby menadżerem. (Kiedyś uwzględniliśmy napastnika Evertonu w serii Sensible Transfers [Sensowne Transfery] dla Manchesteru United) Carlo Ancelotti wydaje się być pewny zatrzymania Richarlisona, nawet jeśli Everton przegrywa w wyścigu o pierwszą czwórkę w nadchodzących tygodniach i ma zdecydowane zdanie na temat zatrzymania swojego drugiego napastnika.

Procentowa szansa, że ​​Edinson Cavani będzie przewodził linii ataku w pierwszym meczu Manchesteru United w przyszłym sezonie, wynosi…? – Paul D.

– To pytanie wywołało podzielone opinie w podkaście Talk Of The Devils w tym tygodniu. W tej chwili, wskazania są na dolnym końcu skali procentowej. Chociaż prywatne źródła wysokiego szczebla podkreślają, że przemówienie ojca Cavaniego to nie to samo, co decyzja Cavaniego. Jednak stwierdzenie Daddy Luisa, że ​​jego syn „nie czuje się dobrze” w Anglii, nie może zostać zignorowane.

– Pod pewnymi względami, Cavani przewyższył oczekiwania: wkrótce po jego transferze, źródło we Francji poinformowało The Athletic, że nie spodziewali się, że będzie grał dużo w tym sezonie, ale zamiast tego będzie służył głównie jako kwazi-korepetytor Martiala i reszty.

– Przez całą karierę, Cavani był znany z niezwykle profesjonalnego podejścia do treningu i przygotowań do meczów. Teraz ma 34 lata i urzeka The Athletic jako zawodnik, który woli słuchać własnego ciała i odpoczywać, jeśli czuje, że coś go nęka lub boli, zamiast brać środki przeciwbólowe i kontynuować grę jak Harry Maguire czy Marcus Rashford.

– Nadal jest najlepszym numerem 9. w klubie, a biorąc pod uwagę finanse wszystkich w światowym futbolu z powodu COVID-19, Manchester United ma dobry powód, aby zachować jego usługi na kolejny sezon. Jednak ostatecznie wybór będzie należał do niego.

Menedżer i przyszłość

Jakieś wieści na temat sytuacji kontraktowej Ole? A w związku z tym, jaka jest możliwość, że inni trenerzy, którzy obecnie nie są częścią sztabu, zostaną powołani? – Niall D.

– Jest wystarczająco dużo przesłanek, abyśmy mogli powiedzieć, że jesteśmy coraz bliżej nowego kontraktu dla Solskjaera, ale rozmowy między menedżerem a klubem nie zaczną się aż do lata. W tej chwili, umowa Solskjaera wygasa z końcem następnego sezonu i jest szacowana na około 7,5 miliona funtów rocznie. Obie strony są spokojne, jeśli chodzi o przedłużenie, a nowa umowa już jest rozważana.

Cztery półfinały i ponure odpadnięcie z ćwierćfinału na przestrzeni 14 miesięcy. Oznaka postępu czy oznaka menedżera, który nie może konsekwentnie wyciągać z zawodników tego, co najlepsze w kluczowych meczach? – Ben R.

– Najprawdopodobniej jest to oznaka szczytu możliwości tej drużyny Manchesteru United. Jeśli Solskjaer będzie kontynuował swój plan taktyczny, wykorzystując tę ​​samą grupę graczy, Manchester United prawdopodobnie pozostanie trzecią najlepszą drużyną w Anglii i będzie obracał się na późnych etapach Ligi Europy czy 1/8 finału Ligi Mistrzów. Wygląda na to, że Solskjaer pozostanie menedżerem przez kilka następnych lat, co pozostawia trzy sposoby na poprawę tego składu, uszeregowane tutaj w kolejności tego, co naszym zdaniem jest najbardziej prawdopodobne:

 1. Solskjaer otrzymuje więcej graczy, których potrzebuje, aby jego plan taktyczny zadziałał.
 2. Solskjaer dostosowuje/rozwija swój plan taktyczny, dzięki czemu zespołowi łatwiej jest osiągać dobre wyniki z tygodnia na tydzień.
 3. Jeden z zawodników Solskjaera wykonuje skok swoich możliwości, co pozwala mu ponownie osiągnąć powyższy drugi punkt. (Dobrym tego przykładem jest rozwój Luke’a Shawa w tym sezonie: jego obiegające biegi pomogły drużynie przełamać różne rodzaje obrony).

Co stanie się z Tahithem Chongiem teraz, kiedy podpisaliśmy kontrakt z Facundo Pellistrim i Amadem? – Ahbaan T.

– Wypożyczenie Chonga do Werderu Brema zostało przerwane w styczniu, po czym został ponownie wypożyczony do Club Bruges. The Athletic niedawno skonsultował się z belgijskim dziennikarzem piłkarskim Tomasem Taeckem, który poinformował nas, że Brugia nie ma opcji kupna. 21-latek zanotował przyzwoite występy w swoich dotychczasowych ośmiu występach w belgijskim klubie.

– Naturalnie lewonożny (grał głównie jako lewoskrzydłowy w Brugii, ale może grać również na prawej stronie) Chong prawdopodobnie wróci do macierzystego klubu latem wraz z Pellistrim, który jest wypożyczony do Alavas w Hiszpanii. Ich przyszłość jest w składzie Manchesteru United do lat 23 w przyszłym sezonie lub prawdopodobnie na wypożyczeniu w klubie Premier League z dolnej połowy tabeli.

Ostatnie sztuki

Koszulka adidas Manchester United Training Top DP6825

Wykonana z najwyższej jakości materiałów, oficjalna replika koszulki treningowej z długim rękawem, w której piłkarze Manchesteru United przygotowywali się do meczów w sezonie 2018/2019. Podkreśli dumę z faktu wspierania drużyny "Czerwonych Diabłów" zarówno w trakcie aktywności sportowej, jak i podczas wyjścia na miasto. Licencjonowany produkt klubowy. Cechy produktu:
 • kolor: jasnoszary, czerwony
 • materiał: 100% poliester
 • naprasowany herb klubu
 • dekolt w kształcie litery V
 • długi rękaw
 • wzmocniona, chroniąca przed wiatrem konstrukcja
 • mankiety z otworami na kciuki, zapewniające lepsze przyleganie do ciała
 • wykorzystana technologia adidas Climalite
Technologia adidas Climalite:
 • odprowadza wilgoć od skóry
 • zapewnia maksymalną lekkość i miękkość materiału
 • przynosi uczucie chłodu i komfortu termicznego nawet w najgorętszych warunkach

Dyskusja

Najnowsze

Jadon Sancho dołączy do treningów dopiero w przyszłym tygodniu

Jadon Sancho odbywał swój urlop, przez co nie trenował z drużyną Manchesteru United na ich obozie treningowym w St. Andrews....

Ole Gunnar Solskjaer: obóz w Szkocji był świetnym czasem na tworzenie więzi

Ole Gunnar Solskjaer był zachwycony obozem treningowym Manchesteru United w Szkocji. Cała drużyna nie tylko ciężko trenowała w komfortowych...

Oficjalnie: Jack Grealish piłkarzem Manchesteru City

Manchester City oficjalnie poinformował, że ich nowym piłkarzem zostanie Jack Grealish. 25-latek dołączy do "The Citizens" z Aston Villi, podpisując...

Oficjalnie: Lionel Messi nie przedłuży kontraktu z Barceloną

FC Barcelona poinformowała w oficjalnym komunikacie, że pomimo dojścia do porozumienia z Leo Messim nie będzie w stanie przedłużyć...

“Wszystko, co robimy do tej pory, ma nam zapewnić dobry początek sezonu.” Bruno Fernandes w wywiadzie dla MUTV

Bruno Fernandes udzielił obszernego wywiadu klubowej telewizji, w którym opowiedział o przygotowaniach Manchesteru United do sezonu 2021/2022. Portugalski rozgrywający dołączył...

Victor Lindelof: czuje się w Manchesterze United jak w domu

Victor Lindelof wchodzi z optymizmem w swój piąty sezon w Manchesterze United. Obrońca czuje, że dorósł już do roli...

Bruno Fernandes: to mój pierwszy tak długi urlop od pięciu lat, więc jestem świeży i szczęśliwy

Wygląda na to, że Bruno Fernandes w końcu naładował swoje baterie, czym chętnie pochwalił się w rozmowie z klubowymi...

The Athletic: Garść informacji o Man Utd – sytuacja Pogby, transfer pomocnika, powroty Martiala i Jonesa, przyszłość Elangi oraz wypożyczenia

Laurie Whitwell oraz Carl Anka, dziennikarze The Athletic zajmujący się Manchesterem Untied, odpowiedzieli na liczne pytania fanów "Czerwonych Diabłów"...

Najważniejsze

The Athletic: Garść informacji o Man Utd – sytuacja Pogby, transfer pomocnika, powroty Martiala i Jonesa, przyszłość Elangi oraz wypożyczenia

Laurie Whitwell oraz Carl Anka, dziennikarze The Athletic zajmujący się Manchesterem Untied, odpowiedzieli na liczne pytania fanów "Czerwonych Diabłów"...

Premier League wprowadza zmiany w przepisach dotyczących działania systemu VAR

Przedstawiciele Premier League ogłosili zmiany w VAR na nadchodzący sezon, przysięgając, że nie będą podejmowane żadne „kompromitujące” decyzje. Korzystanie z...

Może Cię także zainteresować

0