Luke Shaw: jestem szczęśliwy, że udało mi się wygrać w moim pierwszym meczu po powrocie do kadry

manutd.com Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Luke Shaw przyznał, że oglądał mecze reprezentacji Anglii i „żałuje, że nie wykorzystał swojej pierwszej szansy” na arenie międzynarodowej.

Obrońca Manchesteru United wystąpił w wygranym 2:0 spotkaniu z Albanią. Był to pierwszy mecz Luke’a w reprezentacji Anglii od września 2018 roku. Od czasu swojego debiutu w kadrze osiem lat temu, rozegrał w niej dziewięć spotkań.

Shaw, który ostatnio wyróżniał się na poziomie klubowym i został nominowany do nagrody Piłkarza Miesiąca w Premier League w marcu, powiedział, że jest podekscytowany możliwością ponownej gry w reprezentacji po tak długiej nieobecności.

– Przez ostatnie dwa lata oglądałem mecze i żałowałem, że nie wykorzystałem swojej szansy, kiedy ją miałem – powiedział lewy obrońca w wywiadzie dla ITV po meczu w Tiranie.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że wróciłem i nawet jeśli nie gram, samo bycie w składzie jest genialne. Oczywiście chciałbym być w kadrze na Euro, myślę, że każdy piłkarz reprezentacji Anglii chciałby być. Konkurencja jest bardzo duża – Chilly [Ben Chilwell] zagrał przeciwko San Marino i był znakomity. To naprawdę dobry zawodnik, a rywalizacja jest świetna i będę dalej walczył.

Luke pomógł Anglii zachować czyste konto w meczu z Albanią, jednak potwierdził również, że posiada odpowiednie umiejętności, by stwarzać zagrożenie w ofensywie. W 38. minucie spotkania popisał się świetną asystą przy bramce Harry’ego Kane’a.

– Myślę, że to był dla mnie kluczowy czas – powiedział lewy obrońca. – Zagrałem kilka niedokładnych piłek. Kiedy grasz z Harrym Kane’em, wiesz, że znajduje się w polu karnym. Wiesz, że tam jest. To była świetna główka i świetny czas dla nas, aby zdobyć otwierającego i załatwić sprawę.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się wygrać w moim pierwszym meczu po powrocie – dodał. – Myślę, że Gareth Southagte powiedział to już wcześniej, ale w tej chwili naprawdę zależy nam na czystych kontach.

Przeczytaj również:  Steve McClaren: w Manchesterze United musisz wygrywać

– Dziś zachowaliśmy kolejne czyste konto, jednak nie przyszło nam to z łatwością. Zdobyliśmy kolejne trzy punkty i wykonaliśmy zadanie. Bardzo się cieszę, że wróciłem do gry.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze