Daniel James: Ryan Giggs udzielił mi najlepszej rady w życiu

manutd.com Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

W najnowszym odcinku UTD Podcast Daniel James wyjawił, kto udzielił mu najlepszej rady w piłkarskiej karierze oraz wyjaśnił, w jaki sposób powrócił do wysokiej formy po nieudanym starcie sezonu. 

Skrzydłowy “Czerwonych Diabłów” wskazał na legendę Manchesteru United oraz selekcjonera reprezentacji Walii, Ryana Giggsa. 47-latek namawiał Daniela Jamesa, aby na murawie pozostał przede wszystkim sobą.

– Kiedy ludzie pytają mnie o najlepszą radę, jaką kiedykolwiek usłyszałem, to wskazałbym prawdopodobnie na tę, której udzielił mi Ryan Giggs. Powiedział mi, żebym po prostu “był sobą”. Odnoszę się do końcówki poprzedniego sezonu. Odszedłem od tego i starałem się być jak inni gracze, obserwowałem ich i próbowałem naśladować.

– W bieżącym sezonie dotarło do mnie, że jestem tu z jakiegoś powodu. Obejrzałem wiele klipów z przeszłości, na których byłem sobą, a potem spojrzałem na nowe filmiki i stwierdziłem, że już się tak nie zachowuję.

– To było jak zderzenie z rzeczywistością. Można podpatrywać innych graczy, czerpać od nich, ale ostatecznie trafiłem tu dlatego, bo wcześniej robiłem coś dobrze. Dlatego znowu wracamy do tego, co powiedział mi Ryan Giggs. “Bądź sobą” – to bardzo ważne.

Daniel James opowiedział również, jak zastosował radę legendy klubu z Old Trafford w obecnym sezonie i w jaki sposób powrócił do wysokiej formy po wypadnięciu z łask Ole Gunnara Solskjaera na początku kampanii.

– Nie grałem dużo na początku sezonu. Chodziło zatem o to, czy to zaakceptuję i po prostu będę tłem. Stwierdziłem, że nie. Chcę tu być i nie wyobrażam siebie gdziekolwiek indziej.

– Rozmawiałem o tym z menedżerem. Wydaje mi się, że doszło do tego przed meczem z Istanbulem Basaksehirem w Lidze Mistrzów. Powiedziałem mu, że jestem gotowy do gry. On odpowiedział, że widzi to na treningach, widzi jak walczę i wracam do dawnego siebie.

– Wystawił mnie do gry w tym spotkaniu. Wszedłem na boisko i zdobyłem gola. Chodziło wyłącznie o to, co mogę zrobić, aby powrócić do pierwszego zespołu. Najważniejsze było to, abym każdego dawał z siebie wszystko na treningach.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze