Anthony Elanga dodany do listy zawodników uprawnionych do gry w Lidze Europy

manutd.com Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United postanowił dodać Anthony’ego Elangę do listy zawodników uprawnionych do gry w Lidze Europy. “Czerwone Diabły” dowołały zawodnika tuż przed czwartkowym starciem z hiszpańską Granadą.

Zespół z Old Trafford uda się do Hiszpanii, aby rozegrać pierwsze spotkanie dwumeczu z tamtejszą Granadą. Dodanie do listy młodego Elangii po raz kolejny udowadnia jak bardzo Ole Gunnar Solskjaer wierzy w młode pokolenie “Czerwonych Diabłów”.

Zespoły mogą dodać graczy wychowanych w klubie do tzw. listy B, jeśli ci spełniają pewne wymogi.

Napastnik jest laureatem nagrody Jimmy’ego Murphy’ego, która przyznawana jest dla najlepszego młodzieżowca roku. Elanga powrócił po urazie barku, którego nabawił się w meczu z Leicester City u-23 w styczniu. W starciu z drużyną młodzieżową “Lisów” Szwed zdobył aż dwie bramki, lecz nie dane było mu dokończenie tego spotkania.

Młody napastnik dołączył do grupy treningowej zespołu Ole Gunnara Solskjaera we wtorek.

18-latek w zeszłym miesiącu podpisał nowy kontrakt z Manchesterem United.

Przed urazem Elanga był kluczowym elementem zespołu prowadzonego przez Neila Wooda (Manchester United u-23). Młody napastnik zagrał nawet w seniorskiej drużynie podczas zgrupowania przygotowującego do sezonu 2020/21. Szwed wszedł z ławki w towarzyskim meczu z Aston Villą.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze