Eric Cantona współtworzył nowy dokument o Manchesterze United

MEN Jakub Zieliński
Zmień rozmiar tekstu:

Legendarny napastnik Manchesteru United zaprezentuje nowy film dokumentalny opowiadający o historii Manchesteru United. Cantona poza współautorstwem, jest również jednym z bohaterów dokumentu.

The United Way – bo tak brzmi tytuł dokumentu – będzie miał swoją premierę 10 maja na DVD oraz Blu-ray, a także pojawi się w Sky Documentaries i NOW 24 maja.

Eric Cantona jest narratorem filmu, który opowie historię Manchesteru United ,,od ponurych dni Monachium, aż po historyczną potrójną koronę w 1999 roku”

Do Francuza dołączą inni byli zawodnicy klubu z Old Trafford. Nie zabraknie zawodników z klasy 92, czyli Davida Beckhama, Ryana Giggsa i Nicky’ego Butta. Każdy z nich opowie o własnej perspektywie spoglądania wstecz na historię Manchesteru United.

Na ekranie zobaczymy jednak o wiele więcej klubowych legend. Pojawią się między innymi: aktualny menedżer „Czerwonych Diabłów”, Ole Gunnar Solskjaer, Bryan Robson, Peter Schmeichel, Teddy Sheringham, Norman Whiteside, Andy Cole oraz niedawno zmarły Tommy Docherty.

Film zabierze widzów w „fascynującą podróż przez historię i ewolucję największego klubu piłkarskiego na świecie oraz środowisko społeczne i kulturowe, które go ukształtowało”.

Mając to na uwadze, poza ludźmi ze świata piłki, w dokumencie pojawią się również znani muzycy i politycy związanymi z Manchesterem, tacy jak burmistrz Manchesteru, Andy Burnham, wokalista zespołu Happy Mondays, Shaun Ryder oraz Peter Hook z Joy Division i New Order.

Reżyserem filmu jest Mat Hodgson, a za muzykę odpowiada, pięciokrotnie nominowany do Oscara kompozytor, George Fenton.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze