The Athletic: Manchester United nie chce kolejnej sagi transferowej

The Athletic Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Po zeszłorocznym fiasku rozmów w sprawie przenosin Jadona Sancho na Old Trafford, Manchester United nie będzie chciał wystąpić w kolejnej sadze transferowej.

Jak donosi David Ornstein oraz Laurie Whitwell: organy kierownicze w Manchesterze United będą prywatnie zachęcane do oceny transferu Haalanda. Ocena miałaby tyczyć się realności przenosin Norwega, aby jak najszybciej odpuścić zawodnika, jeśli cena za niego okaże się zbyt wysoka.

Kluby zainteresowane Haalandem zostały ostatnio poinformowane, że pozyskanie napastnika nie będzie tanie. Pensja zawodnika oraz kwoty dla agenta i Haalanda seniora mogłyby spokojnie sfinalizować inny transfer, więc najprawdopodobniej po sfinalizowaniu przenosi gracza stałby się od razu najlepiej opłacanym zawodnikiem w zespole.

David de Gea jest najlepiej zarabiającym zawodnikiem Manchesteru United i inkasuje około 375 tysięcy funtów za tydzień gry dla zespołu z Old Trafford. W międzyczasie u lokalnego rywala najlepiej opłacanym graczem jest Kevin De Bruyne, który podpisał ostatnio nowy kontrakt z Manchesterem City.

Problemem może być fakt, że nowy zawodnik mógłby przeskoczyć w hierarchii płacowej zasłużonych graczy pierwszego zespołu. Wiek Haalanda również nie pomaga, ponieważ tak wysoka płaca dla tak młodego gracza jest ryzykowna. Płatności należne dla agenta oraz ojca Haalanda również są czynnikiem zniechęcającym, a nawet nie doszliśmy do kwoty dla Borussi Dortmund.

Harry Kane jest kolejnym napastnikiem na liście Manchesteru United, jednak kwota rzędu 120 milionów funtów może być zaporową przy realizacji przenosin. Problemem również może być sam prezes Tottenhamu Daniel Levy, który zapowiedział, że nie sprzeda swojego napastnika do żadnego ligowego rywala.

Edinson Cavani w meczu ze wcześniej wspomnianym Tottenham udowodnił swoją wartość. Napastnik głową zdobył swoją ósmą bramkę w tym sezonie, a Manchester United wygrał ostatecznie 3:1. 34-latek nadal nie jest zdecydowany, czy chce pozostać w Manchesterze na kolejny rok, lecz żadną tajemnicą nie jest fakt, że zawodnik ciągle rozmawia o tym z Solskjaerem. Cavani ciągle rozważa druga opcję jaką są przenosiny do argentyńskiego Boca Juniors.

Sancho nadal jest obiektem zainteresowań Manchesteru United, jednak klub z Old Trafford podejmie negocjacje transferowe tylko w przypadku zmiany ceny wywoławczej za zawodnika. Kwestia płac oraz wynagrodzenia nie powinna być problemem jak w przypadku Haalanda, a pamiętajmy, że te elementy były już uzgodnione pomiędzy graczem, a klubem z Old Trafford.

Reprezentant Anglii może trafić również do francuskiego PSG, lecz przyszłość tego ruchu zależna jest od sukcesu negocjacji kontraktowych z Kylianem Mbappe.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze