Alex Telles wyjaśnia, dlaczego przed zagraniem ze stałego fragmentu, całuje oraz rozmawia z piłką

manutd.com Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Obrońca Manchesteru United, Alex Telles, dokładnie wyjaśnił, dlaczego całuje piłkę nożną przed rozegraniem stałych fragmentów, przyznając, że nawet z nią rozmawia.

Wielu kibiców zauważyło ten niezwykły zwyczaj brazylijskiego obrońcy podczas jego debiutu w koszulce “Czerwonych Diabłów” po transferze z FC Porto zeszłego lata. 28-latek rozegrał dotychczas 19 występów we wszystkich rozgrywkach i powinien powiększyć tę liczbę w rewanżu Ligi Europy przeciwko Granadzie na Old Trafford, z powodu zawieszenia Luke’a Shawa.

W ekskluzywnym wywiadzie, który był zapowiedzią czwartkowego meczu, Telles zdradził wszystko o swoich zwyczajach związanych z występami: – Bardzo wierzę w pozytywne wibracje i pozytywną energię.

– Tak więc, zanim uderzę ze stałego fragmentu gry, całuję piłkę, aby przekazać jej tę pozytywną energię – mówi Alex. – Moja wiara też jest dla mnie bardzo ważna, dlatego też to robię. Przed meczem modlę się w ciszy, prosząc o Boże błogosławieństwo, abym mógł dobrze grać i proszę o ochronę podczas meczu.

– Ale jeśli chodzi o pozytywną energię, zwracam się również do piłki. Proszę, aby trafiła we właściwe miejsce, na przykład w górny róg!

Telles nie strzelił jeszcze gola dla Manchesteru United i wszyscy nie mogą się doczekać, aż Brazylijczyk dokona tego po raz pierwszy, ponieważ mają w głowie jego wszystkie trafienia dla byłych klubów.

Alex podkreśla, że ​​jego głównym priorytetem jest obrona i pomoc drużynie w zwycięstwie, ale z radością przyznaje, że „emocjonuje” się na myśl o zdobyciu bramki dla Manchesteru United.

– Tak, to jest coś, czego bardzo chcę – powiedział. – Bardzo się tym emocjonuję, chcę w końcu strzelić tę pierwszą bramkę. Byłoby fantastycznie po raz pierwszy trafić do siatki w Manchesterze United.

– Moim priorytetem jest niedopuszczanie do bramek rywali. Ale masz rację, w moich poprzednich klubach strzeliłem wiele bramek i chcę to zrobić tutaj. Ale teraz priorytetem jest wejście do półfinału. Jeśli uda nam się to zrobić, a ja wpiszę się na listę strzelców, to będzie wspaniały moment.

Brazylijczyk został zapytany, czy ta debiutancka bramka może paść po rzucie wolnym lub karnym, ponieważ jest ekspertem w ich wykonywaniu. Telles zgadza się i ma nadzieję, że nadarzy się okazja raczej wcześniej niż później.

– Zdecydowanie jest to coś, co ciągle ćwiczę i nad czym pracuję. To jedna z moich głównych umiejętności. Ale masz rację, mówiąc, że w jest duża konkurencja ze strony Bruno i Luke’a.

– Ale menedżer ufa mi i jeśli podejdę do piłki, strzelę. Dzięki pracy, którą wykonuję na treningu, jestem gotowy do wykonania rzutu wolnego w razie potrzeby. Mam nadzieję, że wkrótce będę miał szansę na wykonanie niebezpiecznego dośrodkowania lub strzału na bramkę. Może nawet przeciwko Granadzie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze