Paul Pogba po wygranej z Granadą dla BT Sport: widziałem, jak wszyscy chcieli się mnie pozbyć z boiska

BT Sport Jakub Zieliński
Zmień rozmiar tekstu:

W pomeczowej wypowiedzi dla BT Sport, Paul Pogba wypowiedział się na temat swojej żółtej kartki oraz o tym, jak czuł się osaczony przez zawodników Granady, którzy chcieli wyrzucić go z boiska.

– Było dużo pojedynków, dużo żółtych kartek, trochę wszystkiego. Udało nam się zdobyć bramkę w pierwszej połowie, co nas cieszyło. Musiałem zejść z boiska przy wyniku 1:0, ale wiem, że jeśli schodzę z murawy, to następny zawodnik wejdzie i zrobi różnicę.

– Żółta kartka była niefortunna. Według mnie nie zasłużyłem na upomnienie i myślę, że wiele osób się ze mną zgodzi. Uważam, że to ja byłem faulowany. Najważniejsze jest jednak to, że wygraliśmy spotkanie.

– Po faulu i żółtej kartce widziałem, jak wszyscy zawodnicy rywali chcieli się mnie pozbyć z boiska. Menedżer też to dostrzegł i stwierdził, że będzie lepiej, jeśli zejdę, zanim dostanę czerwoną kartkę.

O bramce Cavaniego:
– Wykonałem ruch i wiedziałem, że Cavani był za mną. To, jak piłka do niego dotarła było idealne. Piękna bramka. Jestem szczęśliwy, że mogłem pomóc mojemu koledze z zespołu zdobyć bramkę.

O swojej pozycji na lewym skrzydle:
– Naprawdę mi się podoba, ponieważ mogę przebywać w polu karnym i wychodzić na pozycje. Fizycznie także mogę zrobić tam różnicę, więc bardzo mi to odpowiada. Przypomina mi to moje dawne występy we Włoszech. Jeśli mogę pomóc drużynie na tej pozycji, to świetnie.

– Oczywiście to pozycja zarezerwowana dla Marcusa [Rashforda]. Porusza się tam znakomicie i ma ogromny wpływ na grę. Ja potrafię występować również w środku problemu w środku pola, co nie stanowi dla mnie problemu. Po prostu chcę pomagać kolegom z zespołu jak tylko potrafię.

O opasce kapitańskiej:
– To przyjemność i powód do dumy, by móc być kapitanem Manchesteru United na tym stadionie. Czuję się zaszczycony. Zawsze daję z siebie wszystko dla tego zespołu, dla tego klubu.

Przeczytaj również:  Erik ten Hag przed meczem z Brighton dla MUTV: jesteśmy Man Utd i musimy wygrywać w każdym spotkaniu

O półfinale Ligi Europy:
– Zostały cztery zespoły, które chcą wygrać to trofeum i tylko jeden, który może tego dokonać. Wiemy, przez co musimy przejść.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze