Alexander Ceferin: w czwartek Woodward zapewniał mnie o tym, że wspiera UEFA

Manchester Evening News Łukasz Pośpiech
Zmień rozmiar tekstu:

Ceferin, czyli Prezydent UEFA oskarżył Woodwarda o dwulicowość. Panowie mieli odbyć rozmowę telefoniczną w ubiegłym tygodniu, w której Anglik zapewniał Słoweńca, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Jak się jednak okazało, już wtedy za plecami UEFA wyraził on zgodę na dołączenie do Super League.

12 zespołów ogłosiło w niedzielę, że utworzą one Super League, czyli elitarne rozgrywki między największymi klubami Europy. Ogłoszone plany spotkały się jednak z ogromnym oburzeniem środowiska futbolowego.

Ceferin wziął udział w poniedziałek udział w konferencji prasowej, na której wypowiadał się na temat Woodwarda i innych osób zamieszanych w powstanie ESL.

– Widziałem wiele rzeczy w swoim życiu. Byłem prawnikiem. Nigdy nie widziałem takich ludzi. Zacznę od Eda Woodwarda, który zadzwonił do mnie w ubiegły czwartek i zapewniał, że jest bardzo zadowolony, a także, że w pełni popiera nasze reformy. Jedyne, o czym chciał porozmawiać, to Finansowe Fair Play, podczas gdy podpisał już zupełnie coś innego – powiedział.

Na tej samej konferencji Ceferin bardzo ostro wypowiedział się na temat Andrei Agnelliego, a także zapowiedział, że piłkarze występujący w Super League nie będą mogli brać udziału w rozgrywkach organizowanych przez UEFA i FIFA – w tym Mistrzostwach Świata i Europy.

 

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze