Oficjalnie: Jose Mourinho zwolniony z Tottenhamu (aktualizacja)

tottenhamhotspur.com, Twitter Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Jak przekazał dziennikarz serwisu The Athletic, David Ornstein, Tottenham Hotspur, niedługo po tym, jak ogłosił się jednym z Klubów Założycieli planowanej do utworzenia europejskiej Super Ligi, podjął jeszcze jedną ważną decyzję – o zwolnieniu Jose Mourinho.

Nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia tych wieści ze strony klubu z Londynu, ale słynący z bardzo dużej rzetelności David Ornstein, najpewniej przedstawia to, co niebawem stanie się faktem. Jose Mourinho, były menedżer Manchesteru United, po zaledwie 1,5 roku pracy w Tottenhamie, został z tego klubu zwolniony po tym, jak “Koguty” słabo radzą sobie w rozgrywkach ligowych w tym sezonie i istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie uda się tej drużynie zająć miejsca w Top 4. Dla Portugalczyka jest to także najsłabszy sezon pod kątem wyników w karierze.

Co prawda Portugalczyk dotarł z “Kogutami” do finału Pucharu Ligi, w którym ekipa z Londynu zagra w najbliższą niedzielę z Manchesterem City. Jednak prawdopodobnie już kto inny ją wówczas poprowadzi.

Tymczasowo opiekę nad zespołem przejmą Ryan Mason i Chris Powell. Tottenham uruchomił już proces poszukiwania nowego, stałego menedżera.

Powyższe potwierdza także szanowany i wiarygodny dziennikarz BBC, Simon Stone.

Aktualizacja – 19.04.2021 r., godz. 12:00

Tottenham Hotspur oficjalnie potwierdził za pośrednictwem swojej strony internetowej informację o rozstaniu z Jose Mourinho, a także jego sztabem trenerskim w osobach Joao Sacramento, Nuno Santosa, Carlosa Lalina i Giovanniego Cerry.

– Jose i jego sztab trenerski byli z nami w najbardziej wymagającym dla nas czasie jako klubu. Jose to prawdziwy profesjonalista, który wykazał się niesamowitą odpornością na wiele spraw w czasie trwającej pandemii – mówił w specjalnym oświadczeniu prezes TottenhamuDaniel Levy.

– Z osobistego punktu widzenia z przyjemnością mi się z nim współpracowało i żałuję, że sprawy nie potoczyły się tak, jak sobie zakładaliśmy. Zawsze będzie tutaj mile widziany. Chcemy mu oraz jego sztabowi trenerskiemu w tym miejscu podziękować za ich wkład w pracę w klubie – dodał.

Tottenham potwierdził także, że poniedziałkowy trening “Kogutów” przeprowadzi Ryan Mason. Więcej informacji na temat zmian szkoleniowych w ekipie z Londynu ma pojawić się wkrótce.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze