Sytuacja kadrowa przed meczem z Leeds United

manutd.com Jakub Brzyski

Zawodnicy Manchesteru United powrócili do treningów po kilku dniach przerwy i dzielnie przygotowują się do nadchodzącego starcia z Leeds United.

„Czerwone Diabły” wygrały wszystkie spotkania od momentu wznowienia rozgrywek klubowych po przerwie na reprezentacje. W ostatnim starciu z Burnley podopieczni Solskjaera zdobyli trzy punkty a to wszystko dzięki trafieniom młodego Greenwooda oraz doświadczonego Cavaniego.

Zespół Solskjaera jest w formie a łącząc to z brakiem meczu w środku tygodnia, możemy się spodziewać nie lada widowiska w nadchodzącym meczu derbowym. „Pawie” zremisowały w poniedziałek 1:1 z Liverpoolem Jurgena Kloppa.

Norweski szkoleniowiec potwierdził powrót do treningów Erica Bailly’ego, który był niedostępny do selekcji od przerwy na reprezentacje. Powodem absencji zawodnika był problem z powrotem do kraju po uzyskaniu pozytywnego wyniku w teście na obecność koronawirusa.

Iworyjczyk w tym sezonie zaliczył 15 występ i ponownie jest dostępny do selekcji wyjściowego składu. Po raz ostatni środkowego obrońcę mogliśmy oglądać w zremisowanym starciu z włoskim AC Milanem w ramach Ligi Europy.

Jednak nadal zawodnicy tacy jak Anthony Martial oraz Phil Jones pozostają kontuzjowani.

Martial nadal zmaga się z urazem kolana, którego nabawił się podczas jednego starcia w meczu reprezentacji Francji, a Jones nadal nie jest w optymalnej kondycji po wyleczeniu urazu kolana, który wyeliminował go praktycznie z całego bieżącego sezonu.

Ponownie w sesji treningowej seniorskiej drużyny przyszło nam oglądać kilku młodych zawodników. Tym razem wraz z pierwszym zespołem trenowali Hannibal Mejbri oraz Anthony Elanga.

Elanga znalazł się na ławce w obu spotkaniach dwumeczu z Granadą, lecz w żadnym z nich nie dostał szansy od trenera. Mejbri trenował z pierwszym zespołem o wiele wcześniej od Szweda, jednak ani razu nie znalazł się w kadrze meczowej.

Wieści z obozu Leeds

Rywale zmuszeni będą do zagrania bez swojego kapitana Liama Coopera. Reprezentant Szkocji jak na razie zaliczył 22 występy w tym sezonie, lecz na kolejny musi jeszcze poczekać. Środkowy obrońca po groźnym wejściu w meczu z Manchesterem City został zawieszony na trzy spotkania i ominie rywalizacje z Manchesterem United.

Rodrigo oraz Raphinha borykali się z drobnymi problemami mięśniowymi podczas poniedziałkowego spotkania z Liverpoolem.

Leeds United w meczu z Mistrzem Premier League zagrało następującym składem: Meslier – Ayling, Llorente, Struijk, Alioski (Klich) – Phillips, Helder Costa (Poveda) – Dallas, Roberts (Hernandez), Harrison – Bamford.