“The Guardian”: UEFA rozważa nałożenie sankcji na kluby, które powołały Super Ligę

The Guardian, Twitter Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Jak przekazuje dziennikarz “The Guardian”, Ed Aarons, władze UEFA rozważają wprowadzenie sankcji, które objęłyby wszystkie 12 klubów, które w minioną niedzielę zdecydowały się wyłamać z jej struktur i ogłosić powstanie Super Ligi.

Ostatecznie próba ucieczki z obecnych europejskich struktur piłkarskich i utworzenie nowych, super rozgrywek klubowych, nie powiodła się i Manchester United oraz 11 pozostałych Klubów Założycieli, musieli zrezygnować z powołania samozwańczej ligi w najbliższym czasie.

Choć wydaje się, że kryzys piłkarski w klubowej piłce w Europie udało się zażegnać – głównie po interwencji fanów, a także samych piłkarzy i działaczy – w zaledwie 48 godzin, to wciąż pozostaje pytanie czy taki “wybryk” faktycznie skończy się na tym, że wszystko “rozejdzie się po kościach”.

Według informacji przekazanych przez Eda Aaronsa z dziennika “The Guardian”, UEFA rozważa obecnie nałożenie sankcji na wszystkie kluby założycielskie Super Ligi, a więc w tym na Manchester United. Szczegóły na razie nie są znane.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze