premierleague.com

Celtic i Rangersi w Premier Leauge?

talkSport Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Rangers i Celtic mogą dołączyć do angielskich klubów i stworzyć Brytyjską Super Ligę w następstwie nieudanych planów Europejskiej Super League.

Tak zwana „wielka szóstka” Premier League została zmuszona do wycofania się po tym, jak ich plany dołączenia do kontrowersyjnych rozgrywek spotkały się z wściekłością całej społeczności piłkarskiej.

Arsenal, Chelsea, Liverpool, Man City, Man United i Tottenham zostały potępione przez kibiców, graczy, ekspertów, a nawet osoby publiczne za swoje plany. Kluby musiały oficjalnie przeprosić za swoje działania. Relacje pomiędzy właścicielami a kibicami uległy pogorszeniu. Teraz “The Sun” twierdzi, że reforma Premier League może spowodować utworzenie Brytyjskiej Super Ligi z udziałem szkockich drużyn.

Manchester United i Liverpool przewodzą reformom „Project Big Picture” przedstawionym w październiku ubiegłego roku, które zostały odrzucone przez większość klubów Premier League. Dzięki niej bogatsze zespoły miałyby w przyszłości znacznie większą władzę.

Jak podaje dziennik, reformy mogłyby zostać ponownie przedłożone odpowiednim organom, dzięki czemu Celtic i Rangers będą częścią zmian wspieranych przez FIFA, UEFA, a nawet rząd Wielkiej Brytanii.

Raport twierdzi, że byłoby to korzystne dla obu stron. Kluby Old Firm otrzymywały część przychodów z telewizji, a ich duża baza fanów pomogłaby przyciągnąć większą publiczność. Może również nastąpić redukcja zespołów do zaledwie 18, podczas gdy na stole jest również propozycja rozgrywania meczów play-off przez cztery najlepsze zespoły w lidze.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze