Ryan Giggs oskarżony o napaść na dwie kobiety

The Athletic Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Ryan Giggs został oskarżony o napaść na dwie kobiety. W związku z tym przestał pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Walii.

Giggs, menadżer reprezentacji Walii, został aresztowany w listopadzie pod zarzutem dwóch napaści; na swoją dziewczynę i inną osobę. Były pomocnik zaprzecza stawianym mu zarzutom. Giggs nie zarządza kadrą narodową Walii od czasu aresztowania.

Co zostało powiedziane?

CPS powiedział: – Upoważniliśmy policję Greater Manchester do oskarżenia Ryana Giggsa o ​​angażowanie się w zachowania polegające na kontrolowaniu lub przymusie i napaściach powodujących faktyczne obrażenia ciała.

– Zarzut pobicia drugiej kobiety również został zatwierdzony. Pan Giggs pojawi się w Sądzie Magistrackim Manchesteru i Salford w środę 28 kwietnia.

– CPS podjął decyzję o oskarżeniu pana Giggsa po zapoznaniu się z aktami dowodowymi z policji w Greater Manchester. Postępowanie karne jest w toku i nie należy publikować niczego, co mogłoby zagrozić prawu oskarżonego do rzetelnego procesu.

Co powiedział Giggs?

W oświadczeniu Giggs powiedział: – W pełni szanuję proces prawny i rozumiem powagę zarzutów. Nie przyznam się do winy w sądzie i nie mogę się doczekać oczyszczenia z zarzutów swojego nazwiska.

– Chciałbym życzyć Robertowi Page’owi, sztabowi trenerskiemu, zawodnikom i kibicom wszelkich sukcesów na Euro tego lata.

Co dalej?

Rzecznik Prokuratury Koronnej dodał, że Giggs pojawi się w Sądzie Magistrackim Manchesteru i Salford w środę 28 kwietnia.

Giggs nie zarządzał reprezentacją Walii od czasu jego aresztowania. Federacja potwierdziła, że Robert Page będzie zarządzał zespołem na Euro 2020. Page prowadził w marcowej podczas przerwy reprezentacyjnej, w której Walia pokonała Czechy 1:0 i przegrała 3:1 z Belgią w eliminacjach do Mistrzostw Świata w 2022 roku.

Następnie Walia rozegra mecz towarzyski z Francją 2 czerwca. Euro 2021 rozpocznie się w piątek 11 czerwca.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze