Sir Alex Ferguson: Scott McTominay to jeden z najważniejszych graczy Man Utd

MEN Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Legendarny szkoleniowiec Manchesteru United, sir Alex Ferguson, zabrał głos na temat Scotta McTominaya, który z każdym sezonem staje się coraz bardziej kluczową postacią w ekipie z Old Trafford oraz reprezentacji Szkocji.

24-letni wychowanek Akademii Manchesteru United rozegrał w tym sezonie 43 spotkania i strzelił 7 goli. To bez wątpienia najlepszy sezon w wykonaniu szkockiego pomocnika w jego karierze. Zachwycony jego postępem jest ten, który ściągnął go na Old Trafford w wieku 7 lat – sir Alex Ferguson. Legendarny menedżer wypowiedział się o swoim rodaku w samych superlatywach.

– Scott McTominay wyłania się jako jeden z najważniejszych graczy Manchesteru United. Kiedy widzimy, jak United wybierają skład na ważny mecz, pojawia się w nim McTominay. To dobry charakter, świetnie trenuje. Trochę znam tego chłopaka.

– Zostaliśmy pobłogosławieni. Sprowadziliśmy go, gdy miał siedem lub osiem lat. Grał wówczas na pozycji napastnika. McTominay to podobny typ zawodnika, co Darren Fletcher. Długi, chudy, dobrze odzyskuje piłkę, dobrze zabiera się z piłką do przodu i posiada wspaniałe nastawienie.

– Wracając do moich czasów, rzadko rezygnowaliśmy z Darrena podczas wielkich spotkań, szczególnie przeciwko Arsenalowi. Był fantastyczny przeciwko temu klubowi. Nie miał żadnych problemów, gdy naprzeciwko wybiegał Patrick Vieira.

– To naprawdę satysfakcjonujące, gdy widzę, że szkocki zawodnik przebił się do pierwszego składu. Jednym był Darren, a McClair również był świetnym graczem. Zostaliśmy pobłogosławieni wspaniałymi Szkotami od czasów króla Denisa Lawa. To napawa mnie dumą.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze